Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni hogy egy...

Hol lehet megnézni hogy egy adott táp 12v-os ágain mennyit tud leadni? Esetleg egy kis magyarázatot is kérhetek mellé hogy hogyan kell kiszámolni hogy elég lesz-e a vga-nak? Hol lehet megtalálni hogy melyik gyártótól van a belseje?

Figyelt kérdés
már van gépem és van tápom nem tervezek semmit sem vásárolni nagyjából átlátom a gépes dolgokat viszont a fogyasztás és tápok terén nem vagyok képben.. pl a ctg 500-am mennyit tud leadni? mi lenne a legerősebb kártya amit elbírna?

2015. márc. 14. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

2 ágas, mindkettő 20A. Az mindenre elég. 20Ax12V=240W. De egyébként ez nem pontosan úgy működik ahogy sokan gondolják. Ha tudsz angolul ez egy nagyon jó kis leírás:

[link]

2015. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
R9 280-tól a hivatalos TDP 250 Watt.
2015. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van a tápod oldalán egy címke. Azon keresd a +12V1 és a +12V2 -nél az áramerősséget. (Egyágas tápoknál természetesen csak egy +12V van.) CTG-500-nál ez elvileg 20A áganként.

A kettő szorzata adja a teljesítményt 12*20=240 Watt, ahogy már fentebb helyesen leírták. Ez majdnem mindenre elég. (AMD-nél R9 270X-ig, Nvidiánál nem vagyok ennyire képben :)

Bonyolítja a dolgot, hogy a két ág együttes teljesítménye nem a kettő összege, annak van egy maximuma, jelen esetben 400 Watt.


Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen csatlakozókkal rendelkezik a táp, mert a nagyobb teljesítményigényű VGA kártyák, akár 2x8 pint is használhatnak. Vannak ugyan átalakítók, de szvsz nem az ideális felállás Tudniillik ezek 2, 4 pines (MOLEX) csatlakozót lefoglalnak.


megj. Azért csak elvileg 20A, mert a Chieftec bármikor változtathat a specifikáción. Az én CTG-550-em még erősebb ágakkal rendelkezik, mint a manapság gyártottak.

Ezért a címke a mérvadó, nem a gyártó weboldala.


[link]

2015. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy hogy melyik gyártótól van a belseje?

Azt gyanítom - ha tévedek, majd kijavít (lepontoz :) valaki - ahhoz szét kell szedni a tápot. De elképzelhető, hogy akkor sem derül ki. Gondolom ez tápfüggő.

2015. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

asszem világos köszi


egyébként azt olvastam hogy az amd tdp mérése annyiból áll hogy maxra pörgetik a cuccot szóval igazából futni futna vele egy 280 is csak nem lehetne teljesen kihasználni ha jól értem mert lekapcsolna a gép

2015. márc. 15. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy lekapcsolna, vagy csak visszavenne a teljesítményből, leállítva az alkalmazást.


"A TDP lényege, hogy ne azt a fogyasztási adatot kapják meg a partnerek, amit a chip elvi szinten képes abszolválni, hanem sokkal inkább azt, ami a gyakorlatban, valós alkalmazások futtatása mellett elérhető." - PH


A maximális fogyasztás - ezek szerint - nagyobb is lehet annál.

2015. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de azt olvastam hogy az amd úgy számoltatja a tdp-t hogy maximumra pörgeti az adott hardware-t és azt adja meg értéknek míg az intel a jelenleg is használt programokat használja


[link]

2015. márc. 15. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Két eltérő módszer, a felhasználó meg igazodjon ki rajtuk, ahogy tud. :-)

Nem értem, miért nem lehet egységes, ha már ugyanaz az elnevezés.

2015. márc. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!