Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fejhallgató egyik fele szól...

Fejhallgató egyik fele szól csak, valami megoldás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy TDK (szürke és 10e. Ft volt az ára boltban) fejhallgatóm és az utóbbi időben csak az egyik fele (bal) szól HA a monitort nézem, :D ha gép felé nézek ami a bal oldalamon van akkor szól mind a kettő.. -.-*. Valamit lehet evvel kezdeni mert kb. 2 hónapja van meg és eddig jó volt.

2015. márc. 14. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valahol kontakt hibás a vezetéke. Vagy a csatlakozónál, vagy ahol bemegy a fejhallgatóba, Vagy a vezetéken lévő hangerőszabályzónál ( ha van). Mozgasd ezeken a helyeken a vezetéket. Hajlítgasd, így valahol meg fogod találni a hibát. Aztán vidd vissza a boltba.
2015. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Te. Tudod mi az a garancia? Mindenre legalább 1 év van. Küld vissza, akitől vetted és azt is, hogy mi a baja. Kötelesek kicserélni vagy megjavíttatni, mivel a garanciás.

(EU jogszabály amúgy, szóval ha csak 2 hónapja van meg, van rajta akkor.)

2015. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lajos54 ***** válasza:

Lehet érintkezési probléma, a dugó vagy az aljzat hibája miatt. Esetleg a vezeték egyik szála van valahol megszakadva, ami bizonyos helyzetben érintkezik, másik helyzetben nem.

Ki kellene próbálni valamilyen más készülékkel, aminek ugyanilyen kimenete van, közben mozgatva a vezetéket (szakaszonként), vagy a számítógépet egy másik fülessel.

Nem feszült meg esetleg a vezeték? Például nem esett le a hallgató, vagy nem lett megrántva?

Ha semmi sem segít, vidd vissza az üzletbe, biztosan van rá garancia. Persze az mechanikai sérülés esetén (pl. szakadás) nem érvényes.

2015. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
megmozgattam, most már nem is szól, ha igen akkor is recseg.
2015. márc. 14. 20:30
 5/11 Lajos54 ***** válasza:
Akkor szinte biztos, hogy szakadás. Esetleg vezetékcsere segíthet, de előtte érdemes lenne kipróbálni a reklamációt. Ha nem fogadják el, akkor hozzáértő személy, vagy szerviz meg tudja oldani.
2015. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom megnézni, hogy milyen a fülesem neve? (nincs már meg a doboza meg a blokkja sem szerintem)
2015. márc. 14. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs doboz és számla se, akkor nem tudod igazolni, hogy náluk vetted. Szóval akkor ez így 1) kuka 2) szerelgetés.


Mondjuk én régen a Zalman (5.1 valójában 5.0) fülesem eléggé orosz életérzése volt, mivel nem az a összeolvasztott és ha tönkre megy, dobhatod ki, hanem fogsz egy csavarhúzót és szétszeded-megjavítod-összeteszed féle volt.

Annak a kábele helyett egy UTP (egyeseknek LAN) kábelt építettem bele. :)

Mivel belül 6 hangszóró volt, így legalább 6 bemenő és 1 föld kimenet kellet. UTP-ben meg összesen 8 kábel volt, így 1 tartalék hát ha... :D

2015. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor kuka... Melyik érné meg jobban akkor?

[link]


[link]

2015. márc. 14. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Az adatlap szerint a Genius, mivel nagyobb az érzékenysége.

Tapasztalatra nem tudom. Nekem egy StealSeries H4-esem van, amivel megvagyok elégedve.

2015. márc. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lajos54 ***** válasza:

Hát, ha nincs meg a számla, akkor valóban felejtős a garancia. Azért a kuka az túlzás. Jó esetben csak a vezetékkel lehet valami baj. Szerviz igazán nem nagyon éri meg, mert ott általában az alapdíjak nagyon magasak. De egy barkácsolós ismerős, akinek legalább minimális ismeretei vannak, esetleg egy maszek rádió-villamossági szerelő, aki hajlandó ilyesmit elvállalni, párszáz forintból ki tudná cserélni a vezetéket (és persze a dugót).

Ha megfelelő helyen van beszerezve a hozzávaló vezeték és a dugó, 500 forint alatt ki lehet hozni, meg egy kis munka.

2015. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!