Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan használjam helyesen a...

Hogyan használjam helyesen a laptop akkut? Ha otthon vagyok hálózatról mindig vagy ne?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam új laptopot, de össze visszamondanak mindet a helyes akku használatról. Többnyire nem utazok, itthon vagyok, használjam akkor itthon csak hálózatról? KI kell venni ilyenkor az aksit? Jelenleg átlagban olyan 3 órát bír aksiról, amiből 1-2 filmezésre megy el. Az elég jó nem?

2015. márc. 15. 16:50
 1/9 Tengor ***** válasza:
Amikor tudod használt töltőről. Én benne szoktam hagyni az akkut. Azért van hogy használjam és ne azért, hogy legyen egy plusz gond, amivel számolnom kell: x időnként berakni, feltölteni, kivenni, becsomagolni. Benne van aztán kész. Mire így kupurcan, addigra úgy is új gépet kell venni. Tök jó, hogy évek múlva is 100%-os az akku, ha nincs gép, amibe használjam.
2015. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

már kinyírtam egy akkut, most itthonról 220-ról vagyok, akku nincs benn

csak ha nincs 220, akkor teszem vissza az aksit

nekem azt mondták az okosok, hogy így ideális

2015. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel az akku hamarabb kifekszik mindig mint a gép úgy az ideális hogy ha feltölt az akku és továbbra is hálózatról használod akkor kiveszed, hogy ne töltse feleslegesen. Ha sokáig csak hálózatról használod akkor időnként vissza kell rakni az akkut, hogy utána töltsön a gép, mert a nem használattól is tönkre megy. Így az ideális.
2015. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mivel egyáltalán nem utaztatom szinte, jó ha feltöltöm, kiveszem és mondjuk heti egyszer mikor összeülünk filmezni egyet a párommal berakom, lemerül feltöltöm és megint ki egy hétre mondjuk ?
2015. márc. 15. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor nem kell az akku, vedd ki. Amikor kell, akkor tedd be. Nem kell túlbonyolítani. Van amikor két-három hónapig be sem teszem a gépbe, feltöltve tárolom a gép mellett.
2015. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én azt mondom ne vedd ki, mégpedig azért mert ha van egy áramszünet, vagy áramkimaradás akkor kampec, ugranak az adataid, és még arra is nagy az esély hogy a gép károsodik... Meg pl ha valahova gyorsan vinnéd, akkor csak kihúzod a töltőt és viszed, ha meg nincs benne akkor keresgéleheted az aksit
2015. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak nem károsodik így az aksi ha folyton bent van töltésen? Egyébként nem nagyon van áramszünet csak ha előre szólnak vagy nagy vihar van utaztatni meg nem szoktam a gépet. Ilyen esetben is érdemes bent hagyni?
2015. márc. 15. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vihar van és áramszünet várható, hagyd benne, egyébként meg vedd ki és csak akkor tedd vissza, ha használni akarod. (#5)
2015. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2015. márc. 15. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!