Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy analóg jelet sztereo...

Klord kérdése:

Egy analóg jelet sztereo mikrofonnal 25Khz frekvenciával mintavételezünk. Mennyi adatot kell eltárolnunk ha 4 perc az időtartam és 10 bites A/D átalakítót használunk?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt a feladatot megoldani, mik a lépései? Örülnék ha valaki tudna segíteni ugyanis ilyen feladatot egyáltalán nem csináltunk/tanultunk Architektúrákon és ilyen nagy valószínűséggel előfog fordulni a dolgozatban.

2015. márc. 16. 13:57
 1/2 Tengor ***** válasza:

Én sem tanultam, csak józan paraszti ésszel:

10 bites A/D, azaz minden minta 10 bitet foglal. 25 KHz-vel vesszük, azaz másodpercenként 25 ezer mintát veszünk, ami 250 ezer bitet jelent másodpercenként. 4 perc 240 másodpercből áll, így 4 perc alatt 60000000 (hatvanmillió) bitet jelent, ami ha jól számolom 7,1 MB.

Bennem felmerült az is, hogy oké, hogy 10 bit egy minta, de a rendszerek bájt foglalásúak, így egy mintára 2 bájtot (16 bit) kell elhasználni.

2015. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kössz a segítséget :D igazad volt csak józan paraszti ész kellett volna csak így meglepett a feladat és még a 25khz-et se tudtam átváltani /másodpercesre mikor megláttam
2015. márc. 18. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!