Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Overmax Newbase2...

TheMatthew06 kérdése:

Van egy Overmax Newbase2 tabletem. Nem indul be a rendszer. Mit tehetek vele? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Mielőtt elvittem megjavítatni, mert betört a plexi bekapcsolt rendsen, az Android is elindult. Miután visszakaptam, már csak odáig jut el a gép hogy az "android" szöveg tölt órákon át, de nem jön be a Rendszer. Mit tehetek vele?

#Overmax #newbase2
2015. márc. 17. 16:06
 1/4 jackson666 válasza:
Vidd vissza szervizbe.. nekemis beszart moat szervizben van..
2015. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szincsi válasza:

Szia!


Itt a részletes leírás, hogy mi a teendőd:


Hozzávalók:

- egy számítógép internetkapcsolattal

- egy totálisan feltöltött Newbase2 tablet

- a tablet adatkábele

- a tablet töltője

- egy fogvájó (vagy egyéb tűhegyes eszköz)

- és kb. tíz az életedből


A folyamat részletes leírása:


A számítógéped böngészőjével hívd be az overmax.eu oldalt! Fent a nyelvet (a zászlónál) állítsd át magyarra!

Írd be az oldal keresőjébe a newbase szót, majd katt a Newbase2-re, hogy betöltődjön a tablet saját oldala. (Direkt link: [url] [link]


Ott menj a Letöltés fülre, azon belül a Szoftver-re! Töltsd le az OV-NewBase2 System tömörített fájlt, majd csomagold ki valahova a gépedre (nem árt megjegyezni hova tetted)!


Majd töltsd le a Pad Product Tool tömörített (.zip) fájt is, és csomagold ki valahova a gépedre! Egy Pad Product Tool_V1.2.0.4 formátumú mappát hoz létre a gépeden. Menj bele, és indítsd el a setup nevű fájl segítségével! Ez telepíteni fogja a progit, csak NEXT NEXT-eket kell nyomni.

Ha a Windows esetleg figyelmeztet, hogy a gyártót nem tudja ellenőrizni, ne foglalkozz vele, akkor is nyomj a Telepítem-re, majd a Close-ra (telepítés vége)!


Most feltelepült a PAD Product a gépedre. Menj bele a C:\Programfiles\PAD Product Tool (Developer Edition) mappába, és ott indítsd el a programot. A Windows lehet megint beleokoskodik a dologba, és az engedélyed kéri, nyomj IGEN-t. Ha mindent jól csináltál és elindult, akkor így fog kinézni:


[img] [link]


Elvileg az első indításkor automatikusan meg is jelenik a Megnyitás ablak, de ha mégsem (vagy véletlen bezártuk), akkor klikk alul középtájt a frissítés (két egymásba forduló nyilacska) zöld gombra!

Ha bejött a Megnyitás ablak, akkor tallózd be azt a mappát, ahova kicsomagoltad az OV-Newbase2 System-et, és ott katt az (amúgy egyetlen) NewBase2.fw fájlra! Megnyitás. Ekkor kis gondolkodás után megjelenik ez az ablak:


[img] [link]


Replace gombra katt, majd ezt fogod látni:


[img] [link]


Most jobb oldalt katt a RECOVERY Partition mellett kis Image gombra, majd a megjelenő ablakban válaszd ki a rec -t, Megnyitás. Most a MISC Partition melleti Image-ra nyomva a misc -t tallózzuk be, a SYSTEM Partition-nál a system-et, s legvégül a VENTOR_APP Partition -nál pedig az apk nevű fájlt.


Ha mindent jól csináltál, akkor a következők előtt lesz pipa:

PRODUCTION

FLASH_ERASE

Multiple Partition Image

BOOT Partition

RECOVERY Partition

MISC Partition

SYSTEM Partition

VENDOR_APP Partition

Format DATA Partition

Format CACHE Partition


* * *


Ha ez megvan, akkor a táblagép feltétlen KIKAPCSOLT állapotban legyen, és legyen totálisan feltöltve.

Amennyiben még működik a töltőnk, akkor a biztonság kedvéért csatlakoztassuk azt is, mert az újratelepítési művelet nagy energiaigényű. (Ha a gyári töltőnk már bekrepált, és egy ideje az adatkábellel töltöttük, akkor tényleg legyen fullra feltöltve a tablet.)


No, tehát legyen kikapcsolt állapotban a táblagép, és az adatkábel segítségével csatlakoztassuk a számítógépünkhöz!

Most az alján lévő kis RESET nyílásba nyomjunk bele (pl. a fogvájóval). Ha esetleg így nem indulna el a gép, akkor a bekapcsoló gombbal próbálkozzunk. A cél az, hogy az ANDROID feliratig eljussunk, mert ekkor fogja felismerni a Windows a táblagépünket (lehet eszközillesztő szoftvert is telepítget nekünk), várjunk türelmesen!


Ha felismerte a két eszköz egymást, akkor az 1. számú szürke sávban megjelenik a Ready felirat.


[img] [link]


Most nyomjunk gyorsan a nagy DOWN zöld gombra a firmware letöltéséhez! (Lehet megint eszközillesztőt telepítget a Windows, és emiatt várni kell kicsit.)

Ha ez megvan, akkor kiírja, hogy Prepare...és elvileg el kell induljon a rendszer újratelepítése, amit %-os formában végig mutat a progi.


Ha mégsem indul el a zöld csík, s vele együtt a %-os számláló, és (pl. SWITH_TO_ADFU_TIMEOUT, vagy) egyéb felirat jelenik meg, akkor újra kell csinálni az egészet a * * * jeltől.

Sajnos van, hogy csak 5. 6., vagy akár 10. alkalomra sikerül, és előfordulhat az is, hogy a felénél megáll a telepítés, sőt akár 98 %-nál is megállhat, de akkor is újra kell próbálni, nem szabad feladni.

(Esetleg segíteni tud, ha az adatkábellel szétválasszuk, majd újra összekötjük a két eszközt.)


Ha végigment a zöld csík, és 100 % a telepítés, akkor kékre vált a mező, és megjelenik a Successful felirat.


Na most már elkezdhetünk örülni, hisz kész is vagyunk.


Szét lehet választani a két eszközt. A tableten csináljunk újra egy RESET-et (alján lévő kis lyukba fogvájóval belebökünk), és elvileg gyönyörűen indulnia kell.

A nyelv angol lesz, de a Settings -ben a Language & input , majd Language menüben magyarra kell állítani.



Remélem segíteni fog a fenti leírás!


Szép napot, üdv. Szincsi

2015. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szincsi válasza:

Elnézést, most látom, hogy a linkjeimet nem jól jelenítette meg az oldal. Kezdő vagyok itt, ráadásul szőke is :) szerkesztési lehetőséget meg nem találok, így próbálom betenni ide őket újra:


Direkt link:

[link]


1. kép:

[link]


2. kép:

[link]


3. kép:

[link]


4. kép:

[link]


(Ha így sem lesz jó, akkor bocsi, de enélkül is meg tudod csinálni.)

2015. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 RHZW2 válasza:

Én letöltöttem a a ovetmax oldalarol, a szoftott v1 v2, de boot képfile ként olvassa a gépem és cd re irná kifele....

Igaz overmax quattor 10+ van,bar az ugyan mindegy droid feliratnál kampec ez is...

Na most akkor hogy is van ez????

2016. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!