Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a leginkább patrontakar...

Melyik a leginkább patrontakarékosabb, nyomtatásnál folyószövegnél nagy tömegben legkevesebb festéket felemésztő betűtípus?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy IRDATLAN mennyiségű diát kéne kinyomtassak. Eredetiben több, mint 450 oldal, ha nagyon ügyesen tudom átrendezni a dolgokat, esetleg 300 oldal alá valamivel le tudom tornászni. De az a max.

Ez pedig nagyon-nagyon sok. De mégis ki kéne nyomtassam.


Fekete patronom már viszont kevés van (van egy tartalék, de.... íííí, hát nem szeretném megbontani), papírból meg talán csak-csak elég, de szegény fákat is sajnálom. (Természetesen a kétoldalas nyomtatás alap)


Melyik az a betűtípus, amire ha az összes szöveget beállítom, valamivel kevesebb festék fog elfogyni?

Ill. melyik lenne a festéktakarékosabb : Kicsi betűkkel, de akkor magas minőségű nyomtatás kell (lassú amit kivárok, de lehet, hogy több festéket is használ fel, ezt nem tudom), VAGY kicsit nagyobb betűk, de akkor olvashatóan tudok normál minőségben nyomtatni?


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2015. márc. 18. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam: [link]


De ki nem próbáltam, azaz nem tudom, egyéb szempontból milyen.

2015. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csacsi2 ***** válasza:

Ezt a nyomtató beállításiaban meg tudod oldani, hogy a minőség egyedi legyen. gyors nyomtatás rosszabb minőséget produkál, de kevesebb patront használ. féltónushoz dither nyomtatást használj.

Egy példa a beállításokra

[link]


Van külön betütipus ami nagy lyukacsos szerkezetü, használd azt. Ecofont a neve.

[link]

Garamond betűtípus is gazdaságosnak számít.


Amennyiben kifogyna a fekete akkor ha kikapcsolod a fekete patront a színesből fogja keverni a feketét.

Használj olyan programot ami vagy a nyomtató ezen beállításait használja, vagy további beállításokat a programban add meg.

2015. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

#1 ilyen

[link]

Nagyításban Látszik hogy hagy a vonalak között üres helyeket.

Mivel azon a linken nem elérhető ékezetes változat (szerzői jogok) ezért találtam egy másikat:

[link]

2015. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!