Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A nyári gyakorlatot milyen...

A nyári gyakorlatot milyen cégeknél lehet elvégezni? Mennyire kell az ott elvégzett feladatnak kapcsolódnia az informatikához?

Figyelt kérdés

Szóval informatikás suliba járok (nem érdekel az informatika, nem is értek hozzá) és nyári gyakorlatot kell végezni.

Szívesen pucolok WC-t vagy pakolok dobozokat, szóval elég sok mindenhez fűlik a fogam, csak tanulni ne kelljen.

Lehetséges így leszerződni egy céggel? Hogy "hivatalosan" informatikai munkát megyek végezni hozzájuk, közben meg elvégzek más feladatok (ingyen, vagy kevés fizetéssel).

És ezt hol lehet elvégezni? Leszerződhetek a Tescoval, vagy a sarki kisbolttal is? És elfogadja az iskola?



2015. márc. 21. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A minisztérium által elfogadott helyeken lehet teljesíteni a gyakorlatot. Kb. ilyen feladatod lesz amiket írtál vagy maximum papírt rakni a nyomtatóba meg kipucolni a gépeket. Egy gyakorlatost nem engednek komoly motyó közelébe főleg ha nem is érdekli/ért hozzá.
2015. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szakmai gyakorlatot tudomásom szerint az iskola a nyári szünetben biztosítja.Ha az 50 órás közösségi szolgálatra gondolsz (szerintem erre)annak semmi köze a szakmához.Az 50 óra teljesítése minden érintett diák számára kötelező.A közösségi szolgálat megszervezése az iskola feladata, mint ahogy az 50 óra teljesítésének igazolása is.Ez gyakorlatban lehetetlen ezért a diák is kereshet non profit szervezetet(nem Tesco),az iskola ad egy szerződést két példányban amit a szervezet ha aláír egyeztetéssel az iskolából bárki teljesíthet náluk."Az iskolai közösségi szolgálat teljesítése során egyik félnek sem származhat anyagi haszna a tanuló tevékenységéből" azaz ezért pénzt ne várj.Iskolák önkormányzatok otthonok menhelyek sportlétesítmények....-ben lehet ilyet végezni csakis iskola időn kívül (hétvégén és szünidőben) 9-11 évfolyam alatt.Sajnálattal hallom hogy tanulni sem akarsz és az informatika sem érdekel, miért nem mentél egy szakmunkás képzőbe?

Bocs hogy ennyire részletesen írtam erről de sajnos sok embert érdekel és nagyon kevés tájékoztatást adnak a suliba.Részletesen itt: [link]

2015. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg pont a nyári szünetesre gondolt..., avval is kezdi a kérdést
2015. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:) mindkettő az.

Informatika suliban "többnyire" nyári szünetben az infóterembe lopják a napot gyakorlat néven.Olyan szakoknál jelent gondot ami tanműhelyt igényel és nincs az iskolának,ekkor tényleg cégeknél kell házalni.A kertész az Obiban pakol a villanyász az elektromos soron és ha épp nincs ott munka akkor szőnyeget cipelnek.Ennyi értelme van a szakmai gyakorlatnak.

2015. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!! Pláne 2-esnek!

Az egyházzal is lehet kötni? Csak mert nekem ott van ismerősöm.

2015. márc. 21. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet mert non profit szervezet de bővebb infót az a tanár adhat aki az iskola megbízottja, aki a szerződést is adja.A Zrinyi Ilona Gimnázium honlapján ezt találtam "Ezenkívül diákjaink szívesen vállalnak szolgálatot volt iskolájukban vagy óvodában (pl. korrepetálás), nyugdíjas egyesületnél, gyermekotthonban és egyházaknál." ha nekik lehet akkor neked is.
2015. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!