Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valamilyen tárcsázós internet...

Valamilyen tárcsázós internet esetén (tehát mindig csatlakozni kell jelszóval, felhasználónévvel), hogyan lehet megosztani a netet több gép között multifunkciós routerrel?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kell egy multifunkciós router (kapcsolóval, wifivel), tudom hogy milyen kábel kell az összeköttetésekhez, ha kábelesen akarom. Csak azt nem tudom, hogy ez a betárcsázás hogy működne pontosan. Tehát a routeren kell beállítani valahol a felhasználó nevet, jelszót, vagy minden külön gépen kell bejelentkezni?
2015. márc. 22. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a router WAN konfigurációs részében írod be a felhasználónevet és jelszót.
2015. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És akkor utána még kell külön csatlakoztatni a gépeket (felhasználónévvel, jelszóval), vagy azokon már egyből lesz internet a bekapcsolásuk után?
2015. márc. 22. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a routerben beállítottad a PPPOE-felhasználónevet+jelszót, akkor a gépeken már nem kell beállítani, mert azok a routertől DHCP-n, automatikus csatlakozással kapnak csatlakozási adatokat (IP-t, alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, DNS-kiszolgálót).
2015. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ.
2015. márc. 22. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!