Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika osztályozó vizsga...

Informatika osztályozó vizsga nehéz?

Figyelt kérdés

Április 15-én osztályozó vizsgát kell tennem, a 11. év végére és a 12. év végére, mivel előrehozott érettségit szeretnék tenni.


Tapasztalatok? Nehéz, sokat kell rá készülni?


1 hetem lesz rá (mivel ez a hét a matek vizsga miatt már foglalt).

Fakultációra 2 hónapja járok, de nagyon sok elmaradt. A PPT az alapból megy (ha nincs benne nagy bonyolítás), a Word se olyan vészes, Acces úgy-ahogy, viszont az Excel és a Kompozer eléggé megijeszt, mivel azt év elején vették, amikor én még nem voltam ott.


Gyakorlásnak az előző évek érettségijeit ajánljátok? Ha igen, akkor elkezdem, de, ha elakadok valahol, akkor hogy tudok utánanézni a megoldásnak? Google-n vannak megoldófeladatok?



2015. ápr. 1. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha érettségire készülsz, és komolyan veszed, akkor az osztályozó vizsga nem lehet nehéz!
2015. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mennyit tanultál és hogy kocka-e vagy :DD
2015. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az exel se olyan vészes, maximum néha akad picit nehezebb függvény. Ha az előző évek érettségiit csinálod, van egy olyan megoldókulcs amiben a megoldásokat is írják, nem csak azt, miért adható pont. Igazából középszinten elég ha a HA függvényt tudod használni és abba integrálni egy-két egyszerűbb másikat(hibás, és stb.) meg amiket nézz át az az fkeres, ab.mező és index. Infós osztály jártam, nálunk ezek mentek a legnehezebben. Ez a 3 amúgy általában egy fajta feladatra használatosak, kinek mi jön be jobban. Ha rám hallgatsz Index és bele hol.van. Kb ennyi ami bonyolultabb az egészben, ezenfelül még a cella, sor, oszlop lefixálásokat nézd meg, néha kell, hogy másolható legyen a képlet, oda kellhet.

A Kompozer meg nem vészes, ott csak szerkesztgetni kell, mint egy wordben. Érettségire középszinten nem kell html parancsokat tudni, de ahogy már írták, ha érettségire készülsz, ez semmi sem lesz.

2015. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!