Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok LAN-kábel csatlak...

Hogyan tudok LAN-kábel csatlakozókat áttenni egy új kábelre?

Figyelt kérdés
Ki tudom húzni "egyszerűen" a régi kábelt a "fej"-ből? (elnézést, amatőr vagyok). Hogyan? Van egy link a neten, ami "krimpelő" nélkül mutatja meg, hogyan kell felhelyezni, de a levételről nem szól. Köszönöm a segítséget.

#lan kábel #LAN csatlakozó #krimpelő nélkül
2015. ápr. 2. 17:22
 1/7 Tengor ***** válasza:

Sehogy. A krimpelő visszafordíthatatlanul fixálja a kábelen a csatlakozót.

Vegyél egy másik csatlakozót és azt tedd rá a kábelre. A színekre figyelj!

2015. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

RJ45, azaz ilyen?

[link]


Ha igen, akkor ezt levenni nem tudod úgy hogy az még használható legyen.

De ha veszel új csatlakozót (10-20 Ft darabja), akkor az felrakható a spec fogó nélkül is egy kis ügyességgel.

Meg nem árt ha tudod hogy kell bekötni.


Legjobban akkor jársz ha bemész egy számtech. üzletbe megmondod mit akarsz és megcsinálják neked pár száz Ft-ért percek alatt.

2015. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyan. Ilyen kábelt kaptam ma és azt hittem, a régiről simán át tudom rakni a fejet az újra. Hát nem. Tudom, hogy megcsinálják nekem pár perc alatt, de általában szeretek bütykölni ilyesmivel - annak ellenére hogy 2-essel kezdődik a személyi számom.
2015. ápr. 2. 18:02
 4/7 A kérdező kommentje:
A színek sorrendjét már tudom egy linkről meg a régi kábelen is látható.
2015. ápr. 2. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.


A legegyszerűbb az, ha elviszed egy számtech-boltba, és megkéred a szakit hogy tegyen rá neked új csatlakozókat. Egyébként amit kaptál kábelt az tömör réz vagy sodort?

2015. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
Bütykölés ide vagy oda, a préselhető RJ45 úgy van kitalálva hogy nem szerelhető (csak barmolni lehet)...
2015. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, utánanéztem és most már tudom, csak "barmolni" lehet. De meg lehet oldani ügyesen, krimpelő nélkül is - bár már mindegy. Ismerős meglepett egy használt LAN-kábellel, amin a csatlakozó is rajta van. Most viszont... a képminőség x...ar.
2015. ápr. 4. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!