Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IP alapján lehet országot...

IP alapján lehet országot beazonosítani?

Figyelt kérdés

Van egy minecraft szerverm, és feljött rá egy hacker.. Megnéztem az IPjét, és észrevettem, hogy mindenkinek aki magyarországról játszik, annak 81-es IPje van.

Ez milyen országbeli IP lehet? : 78.131.119.139



2015. ápr. 6. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
2015. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pl 92-vel kezdődik az IP-m.
2015. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

nekem 78-as :P

eddig 81 volt, de változott azóta

2015. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

139.119.131.78.in-addr.arpa domain name pointer 78-131-119-139.pool.digikabel.hu


Tehát még azt is tudod, hogy digi a szolgáltató :)

2015. ápr. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A RIPE WHOIS rekordja ( [link] ) szerint magyarországi, Hatvan vagy környékén levő Digi (régi HDSNET) kábelTV-s hálózaton levő ügyfél.


"és feljött rá egy hacker"

A szó klasszikus értemében nevezett hacker ( [link] ) aligha (egyébként is miből gondolod, hogy az volt?).


Probléma esetén az abuse@hdsnet.hu e-mail címre lehet írni (már ha tudsz erről rendes, technikai részleteket közlő levelet írni) - és tudják korlátozni a delikvenst.


"és észrevettem, hogy mindenkinek aki magyarországról játszik, annak 81-es IPje van"

A 81.0.0.0/8-as IP-címtartomány a RIPE kezelésében van:

[link]

aki Európának, Közel-Keletnek és Közép-Ázsiának osztja ki ezt az IP-címtartományt.


Magyarországon legalább 6 szolgáltató kap belőle kisebb-nagyobb blokkokat, de sok más ország is kap ebből a tartományból:

[link]

2015. ápr. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!