Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógépben Ventilátorokat...

Számítógépben Ventilátorokat hogy helyezzem el?

Figyelt kérdés

[link]

ehhez a házhoz van Elöl 1 (12cm) ventilátor + 2 (12cm) nekem és nem tudom hogy pontosan hogy helyezzem el.



2015. ápr. 8. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami elöl van az szívja be a házba a levegőt,a tetején és hátul fújja ki a házból!
2015. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Mondjuk a ház felépítésétől függ, de valóban, mint előttem is írva van: általában (ha van) a front, vagyis az előlapi szívja a levegőt, és befújja a házba. A felső (még ha nincs is elöl) mindenképpen kifelé fújja, mert a felmelegedett levegő úgyis felfelé törekszik. Ha van oldalvent, illetve legalább helye, az szintén kifelé fújja a felmelegedett levegőt, általában "karöltve" a processzoron lévő ventivel, hogy a meleg minél előbb távozzon a gépházból. Ha van külön nyílás (illetve hely a venti felszereléséhez) hátul, az is kifele fújjon, akárcsak a tápba beépített ventillátor.

Apropó, táp: nem árt, ha a tápegység teljesítményét is figyelembe veszed, mert némelyik venti meglehetősen komoly terhelés lehet. És nem árt gondolni (előre) a ventik által keltett zajra! Még a viszonylag csendesek is egy idő után akár fejfájást is okozhatnak a folyamatos zúgásukkal.

2015. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2,


Ha fejhallgató van rajtad, valszeg úgy sem zavar a venti hangja.


Bár, ha bekapcsolt gépnél alszol, az már más kérdés. :P

2015. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, Köszi a Válaszokat,

XFX Pro Series 550W a táp, 18dBA a ventilátor zaj szintje :D

2015. ápr. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!