Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2233 Heci error during mebx...

Abért Máté kérdése:

2233 Heci error during mebx execution mebx status=0302 me bios extension module halted update bios or me firmware if problem persists 2206 end of post heci failure system halted power cycle the system to reboot. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 10:59
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Ugyanez a hiba, kicsit tagoltabban:


Hibaüzenet:

2232-AMT error during MEBx execution

Leírás:

Error occurred during MEBx execution which fails into “AMT” grouping.

Ajánlott tennivalók:

1. Reboot the computer.

2. If the error persists, update to the latest BIOS version and ME firmware version.

3. If the error still persists, replace the system board.


Röviden:

Ez a hibaüzenet az alaplap bekapcsolásakor lefutó önellenőrzés (POST) során jelenik meg. Arra utal, hogy az alaplap vezérlésében, vagy az alkatrészek közötti kommunikációban hiba történt.

Tennivalók:

- Számítógép újraindítása. (fenti 1.)

- BIOS/CMOS törlése (CLR CMOS jumperrel, vagy teljes áramtalanítás után az alaplapi elemet kiszedni legalább egy órára).

- BIOS újraprogramozása vagy frissítése. (fenti 2.)

- Alaplap tesztelése másik memóriával.

- Alaplap cseréje. (fenti 3.)


Legvalószínűbb az alaplap cseréje, add olyannak aki tud ilyet tesztelni.

2015. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!