Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SQL-ben hogyan másolok táblát?

SQL-ben hogyan másolok táblát?

Figyelt kérdés
Egy adatbázisból egy táblát, adatokkal, attributumokkal és egyebekkel cakkumpakk át kéne másolnom egy másik adatbázisba. Ezt hogy tudom megtenni?

2015. ápr. 19. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van rá példa.


Neked majd úgy kell megadnod, hogy db1.table és db2.table mondjuk.

2015. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb fogni egy klienst, pl. MySQL esetén phpmyadmint, abban csinálni egy exportot és azt a másik adatbázisba importálni. Van olyan beállítási lehetőség, hogy szerkezettel együtt, és akkor létre is hozza a táblát.
2015. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: ez így oké, sikerült is, csak így nekem kell létrehozni az új táblát, és a szerkezetét nekem kell megcsinálni. Parancs nincs arra, hogy ez magától létrejöjjön, minden egyéb tulajdonság másolásával?

Második: ez így jó lenne, de MS SQL Server Management Studioban nem igazán találom, hogy hol kéne. Esetleg ezt a progit ismered? Ezt kell majd használnom.

2015. ápr. 20. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A 'SHOW CREATE TABLE' megadja, hogy mivel lehet azt a bizonyos táblát létrehozni, create table-el meg létrehozod, ezután akkor az insert into selectes utasítással átmásolod.
2015. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De amúgy másodpercek alatt gugliztam ki mindkét válaszom (fejből nem szeretek hülyeséget mondani), szóval szerintem ezt a skillt tanuld meg először.
2015. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Közben találtam rá egyszerűbb módot:

[link]


Ez egy lépésből megvan, létre is hozza a táblát + másol is.

2015. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Addig én is kigugliztam, hogy az adatot át tudtam vinni. Ez a

SELECT *

INTO dbo.newtable

FROM dbo.Film

jó lesz, köszönöm.

2015. ápr. 20. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azért ha máskor még kérdésed van, írd bele rögtön az elején, hogy MS SQL, mert a nyelvjárások között vannak különbségek, és ez fontos lehet. Én ilyent nem használtam, csak MySQL-t és PostgreSQL-t, így az említett programot sem ismerem. De mindegyik kliensnek van valahol ilyen opciója, érdemes megismerkedni vele, a YT-on majdnem biztosan van hozzá videó is. (#2)
2015. ápr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!