Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Baj a magas CPU-használat?

Baj a magas CPU-használat?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos rundll32.exe folyamatosan 25%on tartja a processzort. De mikor kilépek és visszalépnék felugrik 70-re majd szépen vissza 25re és ez így megy. Vírusirtó semmit nem talált és egy informatikus is megnézte de semmi különös baja nincsen,nem lassult. A kérdés az,hogy hamarabb tönkre megy a processzor ilyen esetben? Válaszokat előre köszönöm!

2015. ápr. 22. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Az szerintem valami program. Csekkold le, hogy mi fut a háttérben. (pl. a feladatkezelőben)
2015. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg néztem és semmi különös,de lehet csak én nem láthatom. Viszont megfigyeltem, hogy mikor leindítom semmi, aztán tegyük fel belépek egy játékba és ekkor hallom,hogy felpörög a videókártya és a cpu is. Amikor kilépek ott marad a feladatkezelőben a rundll32.exe és folyamatosan fut.
2015. ápr. 22. 20:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Most viszont már vmi GWXConfigManager.exe van ott. Kezdek összezavarodni.
2015. ápr. 22. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
A rundll32.exe rendszerfájl, a GWXConfigManager.exe meg Windows Update-hez kapcsolódik. Mindkettő vírusmentes, a rendszer részei. Valamilyen telepítés folyhat a háttérben, talán pont frissítések települnek, bár akkor az scvhost.exe (szintén rendszerfájl) fájlnak is használnia kellene a processzort. Baj, ha a magas használat indokolatlanul történik. Terhelés nélkül 0-5% között kellene a processzorhasználatnak lennie. Indítsd el csökkentett módban, ott vajon csinálja-e. Ha nem, akkor ki lehet szedegetni az automatikusan induló programok elől a pipát az msconfigban, vagy a feladatkezelőben bezárogatni az alkalmazásokat. Azonban hozzáértés nélkül, lehet pont olyat zársz be, amit nem kellene, pl. explorer.exe.
2015. ápr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm! Most jelenleg egyik sem megy és max 5%-ra ha felugrik ha nem fut semmi. És igen ment egy svchist.exe is. De most nem használ egyik sem CPU-t.
2015. ápr. 23. 16:01
 6/10 A kérdező kommentje:
És még valami a GWXConfigManger.exe az vírus? Mert azt olvastam,hogy böngésző eltérítő és malware? Igaz ez? Nem találtak vírus a vírusírtók de nagyon megijjedtem,hogy ellopja az adataim.
2015. ápr. 23. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vírus, mint azt írtam már fentebb, a Windows Update-hez kapcsolódik. Most még jobban utánanéztem, GwX azaz Get Windows X (10), a KB3035583 frissítéssel települ, az én gépemen is rajta van. Windows 7 és Windows 8.1 rendszerekre települ, valószínűleg köze van ahhoz, hogy majd lehet frissíteni ezeket a rendszereket Windows 10-re.
2015. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm, hogy megnyugtattál :) Annyit kérdeznék még,hogy ha már 2 vírusírtó + a Malwarebytes végigment a gépen,lehetésges, hogy megbújt valalmi kémprogram ami ellophatja az adataim?
2015. ápr. 23. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy vírus, de ahogy a négyes írta, ezek rendszerfájlok. Akkor van baj, ha a feladatkezelőben olyan folyamatot látsz, mint pl. "jnga32.exe - Installer-H" (ez csak egy példa) akkor már erősen lehet gyanakodni, hogy valami vírus van a háttérben.
2015. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem,jelenleg sincs semmi különös a feladatkezelőben,néha felugrik valami de el is tűnik szóval nem aggódom. Köszönöm a segítséget!
2015. ápr. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!