Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez esetben mi történik? Ez...

Ez esetben mi történik? Ez elég védelem?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy szoktam Youtubeon meg onlinefilmes oldalakon filmeket nézni.

Ugye bereggeli az IP címem, majd kijönnek a rendőrök, hogy én ott jártam.

De ez már így bűncselekmény meg bizonyíték?

Mert arra gondoltam, hogy veszek még egy vinyót, mindkettőt külön-külön feltelepítem jogtiszta windowssal meg programokkal.

Aztán cserélgetem.

Alapjáraton benne lesz az egyik, de ha filmezek, akkor berakom a másikat, majd vissza.

Így ha elviszi a rendőrség a gépet, azt a vinyót viszi el, amin nem csináltam semmit és mivel jogtiszta szoftverek vannak rajta így no problem.

A másik meg majd ott lapul a cipős polc alatt.



2015. ápr. 25. 12:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy az IP cím miatt már alapból bizonyíték?
2015. ápr. 25. 12:24
 2/6 csacsi2 ***** válasza:
kutya nem fog veled foglalkozni, hacsak nem vagy körözött közveszélyes, nemzetközi bűnöző, de még akkor sem... ne pánikolj :)
2015. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
attól hogy még cserélgeted a winyót, attól még a szolgáltató tudja hogy te melyik oldalt mikkor nézted meg
2015. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Minek foglalják le akkor a gépeket?

Kössz a válaszokat :)

2015. ápr. 25. 14:12
 5/6 Szirty ***** válasza:

"...attól még a szolgáltató tudja hogy te melyik oldalt mikkor nézted meg"


Ha akarná tudhatná, de kérdés tényleg akar-e ilyet a szolgáltató?

Ehhez ugyanis tartalomszűrést kellene végezni aminek ilyen mértékű adatforgalom mellett ami egy szolgáltatónál van nagyon brutális és drága infrastruktúra kell.

2015. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

Csak akkor ha valami bűncselekményt követett el az illető és nyomozás folyik ellene!

Vannak személyiségi jogok, ezt a nyomozóknak is be kell tartani! Komoly vád kell ahoz hogy a szolgáltató kiadja ezeket az adatokat és házkutatást végezzenek! A másik hogy az ipcímek változnak, maszkolható stb... Csak a szolgáltatód fogja, de ő biztosan hogy ki vagy és mit teszel! Viszönt ők sem fogják "Kis Géza" tevékenységét lenyomozni több millió ember közül idehaza) hobbiból és külön szerveren tárolni a log ot, ill fizetni arra embert hogy ezeket nézze (ami amúgy is lehetetlen)... ha már mennek vinni a gépet akkor nem csak a gépet fogják vinni mindent feltúrnak, az "ágy alá" is benéznek! Csak a filmekben van olyan hogy valaki csak úgy lenyomoz IP-alapján és tudja mit teszel ott...

megj ha törlöd is a lemezről akkor is visszafejthetőek az adatok kivéve ha biztonságos (felülírásos,szabad terület törléses) módszerrel törlöd.

Röviden ne foglalkozz ilyenekkel, felesleges.

2015. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!