Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell ACHI-t telepíteni...

Elektromann kérdése:

Hogyan kell ACHI-t telepíteni XP-re?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, ami támogatja az ACHI-t, és XP-t telepítettem rá. Olvastam interneten, hogy rengeteg előnye van, ha ACHI módban használom a merevlemezt. Sajnos nincs floppy meghajtóm, és azt olvastam, hogy az XP telepítése után nem érdemes ACHI-t állítgatni, mert kék halál lesz a vége. Akkor mégis hogy tegyem fel rá az AHCI-t? Lehet USB-ről valamilyen módon?

2015. ápr. 28. 18:06
 1/7 Gábor_79 ***** válasza:
Megőrülök. Írtam egy csomó ideig a választ, erre eltűnik az oldal küldéskor. Ehhez írtam magyarázatokat: [link]
2015. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

1. A letöltött AHCI driver-t beleintegrálod a telepítőbe mondjuk nLite programmal és úgy írod ki (újraírható) CD-re: [link]

2. Ha nem akarsz CD-t venni/áldozni (ha nem csináltál ilyet, akkor lehet hogy pár lemezt elrontasz, ezért ajánlott újraírhatót venni/kérni), ekkor pendrive-val is próbálkozhatsz: [link]

3. Vagy egy másik működő Windows alól végzed el a telepítés első lépését (ehhez a másik gépbe kell szerelni a laptop merevlemezét, valamint egy virtuális CD/DVD meghajtót kell telepítened, mint a DaemonTools vagy a VirtualCloneCD stb. és betölteni a módosított lemezképet)

Parancssorba írd be:

Z:\I386\winnt32.exe /syspart:X: /tempdrive:X: /makelocalsource /noreboot

- Z: virtuális CD meghajtó betűjele a telepítőlemezzel

- X: laptop merevlemez rendszerpartíciójának betűjele, a tartalma törlődni fog!

Ha befejezte a másolást, az X:\$WIN_NT.~BT\MIGRATE.INF fájlt törölni kell (!!!) csak ekkor változik C-re a meghajtó betűjele! Ezután visszaszereled a merevlemezt, a BIOS-ban bekapcsolod az AHCI-t és remélhetőleg végigmegy a telepítés.


Sok sikert!

2015. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mivel az a tervem, hogy ha beválik az XP, akkor a polcon rég óta porosodó eredeti lemezt használom fel (újratelepítem), ezért gondoltam megpróbálom, amit Gábor_79 linkelt:

[link]

Először tök jól ment minden, látta az álfloppy-t, nagyon örültem neki, de a merevlemez formázása után ismét kérte az AHCI adatokat. Ekkor már bármit csináltam a Pendrive-omnak, nem történt semmi, nem találta meg. Tud valaki tippet adni, hogy mit lehetne tenni?

2015. ápr. 29. 14:50
 4/7 Gábor_79 ***** válasza:

Lövésem nincs sajnos. Nem kellett így próbálkoznos, csak használhatónak tűnt a leírás. Használtad mindkét programot, amit a linken mutattak?

Amikor formázás után próbálnád az USB-t, akkor nem olvas semmit? Esetleg külön eszközre rakni a driver fájlokat, nem működik?

A telepítőbe való integrálását meg se próbálnád? Egyébként van elérhető xp képfájl AHCI driverrel integrálva. Ha kell megsúgom.

2015. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mind két programot használtam, másképpen fel se lehetne tenni a pendrive-ra. Egyébként elsőre látja, és be is olvassa az AHCI adatait, csak másodjára nem :S


Az integrálást még nem próbáltam, az a végső megoldás marad, mert az eredetibe nem tudom integrálni :S

2015. ápr. 29. 16:07
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Itt leírnak egy sikeres, utólagos AHCI driver telepítést:

[link]


Az AHCI 3 pluszt nyújt:

- hot swap: futás közbeni ki/becsatlakoztatás (külső eSATA eszközöknél használható)

- NCQ: optimalizált lemezolvasás, a képen látszik: [link]

- TRIM: írási műveletek optimalizálása (SSD-k támogatják, és jelentősen csökkenti az elhasználódásuk mértékét)

2015. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ki próbálom ezt is, kösz a segítséget :)
2015. ápr. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!