Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jobb a számítógépnek?

Mi a jobb a számítógépnek?

Figyelt kérdés
Ha ketté van partícionálva a winchester vagy ha nincs?

2015. ápr. 29. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs.
2015. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy.
2015. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezen vitatkoznék.

Nekem is régen 1 partíció volt, most van egy C: és egy D:

C: re telepítem a programokat, az adatokat meg D: re teszem, így gyorsabb, egy idő után belassul, ha egy partíció van.

2015. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aztán mitől lassulna be?
2015. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

na ezzel ki vagyok elégítve :D

33,3 az igen

33,3 a nem és 33,3 a teljesen mind1 re :D és most döntsem el :D

2015. ápr. 29. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Tényleg teljesen mindegy. Egy lemezről van szó, annyi, hogy ha pl. 400 gigát szétbontasz 100-300-ra, akkor a lemez külön területeit fogja használni a rendszer (értelemszerűen), így mivel egyik-egyik része van aktívan használva, az jobban fog töredezni. Pl. mindent a D-re töltesz, onnan is játszol, oda vannak pakolva a programok is, stb. De karbantartani is könnyebb, illetve ha valamiért újra kell telepíteni a rendszert / váratlanul megdöglik valamiért a Windows, nem az egészet bukod el, hanem csak a C meghajtót.


Ha egyben tartod, ömlesztve vannak a dolgaid, akkor teljesítményre nem lesz sem negatívan, sem pozitívan hatása, maximum azért, mert régen volt már töredezettségmentesítve, aztán össze-vissza vannak az adatok nagyobb területen, ezért lesz egy kicsivel lassabb. De ha rendesen karban van tartva, akkor tényleg elenyésző/nulla/tökmindegy.

2015. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tengor ***** válasza:

A gépnek mindegy.

Ha rendszer meghajtóról van szó, akkor szélszerű szétbontani, mert ha annyira összehányja magát a rendszer, hogy nem tudsz vele mit kezdeni, akkor a C-t (rendszer) lehet gyalulni, a D-n (adat) meg megmarad az adat. Nem kell még a külön adatokat mentegetni is.

Célszerű lehet még a lapozófájlt is külön partícióra tenni a rendszer partíció és az adatpartíció közé.

A linuxos gépeken én minimum 4 felé darabolom a meghajtókat (rendszer, home, swap, adat). Biztos win alatt is szét lehet dobni a home-ot, de ott macerásabb és telepítés közben nem is lehet.


A töredezettségere kár verni a nyálat. Minimális lassulást okoz csak, mert van NCQ és nem egy program fut egyszerre, hanem akár 4-8-is.

2015. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hét mondjuk a töredékes dolgot meg tudom cáfolni, mert volt mikor a játék 10-15 FPS-el vánszorgott majd egy töredezettségmentesítés után 25-35 FPS volt.
2015. ápr. 29. 17:39
 9/13 Tengor ***** válasza:

Ez biztos cáfolat?

Egy SSD nem ad ennyi FPS-t a játékhoz, nem hogy egy töredezettségmentesítés.

2015. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

Mint írtam a mai gépeken nincs értelme. Egy P3-as gép egyszerre egy folyamatot futtat és a 20 GB-os winyóban sincs NCQ. Ott valóban hozhat javulást a töredezettség mentesítés.

2015. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!