Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek váltsak?

Szerintetek váltsak?

Figyelt kérdés

2014 januárjába vettem egy 350ezer forintos gamer pc-t (i7 3820,r9 290,8gb ddr3 ram) Ez volt egészen nyárig,mert eladtam (az xbox 360-omal együtt,amit még 2011-ben kaptam,ez aránylag sokáig bírta nálam :D) A döntésem fő okai: utáltam,hogy ekkora teljesítmény mellett szaggattak a játékok és többször is lefagytak (mondjuk ez leginkább a Ghostnál jelentkezett) és egyszer 100fps-em van majd leesik 24-re.Cserébe vettem egy acer aspire v3 571g-t i7-el és egy 630M-es vidikarival +egy ps4-et (mindezt nyáron).Aztán 2015 januárjában eladtam a ps4-et.Az eladásának fő okai: szaggattak a játékok (cod aw,killzone shadow fall,fifa 14).Aztán vártam egy jó kis leárazást.Végül március végén megvettem az xbox one-t media markba ac 4-el,unity-vel,dance central sport light-al és egy kinectel 144ezerért.Azóta vettem hozzá +1 joyt,cod aw-t,susen overdrive-ot,forza 5-öt és egy kinect sport rivals-t. Eltelt bő egy hónap már is azon gondolkozok,hogy az xbox one-t és a laptopot el kellene adni,és az egészet gamer pc-re költeni (esetleg gamer pc+egy xbox 360) Tehát ebben túl sok logika nincsen,hogy visszatérek oda ahonnan kiindultam.Eladás mellett is maximum annyit tudok felhozni,hogy a joy anyagminősége nem a legjobb,de a játékok végre nem szaggatnak (kivéve a unity,de az el van b*szva) meg esetleg annyi,hogy a barátaimnak is pc-jük van akikkel tudnék együtt multizni.Csak ha esetleg még ez a munka kivitelezhető is lenne (azért az xbox one-t kinectel rengeteg játékkal + a laptopot elpasszolni nem egy nap) Csak az a bajom,hogy mindezt még sikerülne is már én sem bízok magamba,hogy egy hónap múlva nem lesz-e újabb agymenésem.Lehet az a baj,hogy minden téren túl maximalista vagyok és sokat várok el ás így nagyot csalódok az adott gépezetben.Bár mondom,az xbox one-nál ezt sem érzem,mert nem tudok magamra haragudni,hogy megvettem,mert igazán nyomós okot az eladásra nem tudok felhozni.

Szóval a kérdésem az lenne,hogy váltsak,vagy most már maradjak nyugton és élvezzem az xbox one-t?



2015. máj. 2. 23:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ás=és
2015. máj. 2. 23:39
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát, ha ennyire hülye vagy egy pc hez, akkor inkább maradj konzolon - valamit nagyon el kellett barmolnod ahhoz, hogy ne fusson kb minden tükörsimán.


De ha jól sejtem inkább arról van szó, hogy epenis növelő kúrán vagy, mely esetben gratulálok, sikeresen koptattad a billentyűzetet!

2015. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt a gépet nem én állítottam össze,mert valóban nem értek hozzá,hanem még Panda Péter (egy itteni fórumtag) Miután az op. rendszert és mindenféle drivert feltettek a gépemre,utána túl sok ész nem kellett a játékhoz:megvettem a ghostot,feltelepítettem és megvártam amíg a steam leszedi a legfrissebb patcheket és játszottam.

Mindenféle kritikát meghallgatok,de csak kulturált formában.Az efféle hozzászólásokat piros pacsival és egy jelentéssel fogom jutalmazni.

2015. máj. 3. 00:03
 4/15 donfetibo ***** válasza:
Szerintem jól gondold át és ha tényleg maximalista vagy akkor a pc-nél döntesz, mert azzal jóval több mindent ki tudsz hozni és ha max.. vagy akkor legyen egód ahhoz, hogy meg tanulod a pc kezelését és fogod tudni rendesen használni és rá jössz, hogy egy komoly konfig pc mennyivel többet ér egy konzolnál, mert ahhoz egy hülye is ért nem kell hozzá túl sok IQ!!!☺☻
2015. máj. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
i7 5930K + GTX980 SLI 16GB DDR4 RAM ezzel nem fog szaggatni... Amúgy az a 350 ezres gép egy aránytalanul összerakott szar persze hogy szaggatott rajta minden. Szerintem maradj az X1-nél és majd ha kijön a DX12 meg a Win10 akkor válts.
2015. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem a legjobb összeállítás volt,de attól függetlenül amit te leírtál az erős túlzás,hogy ilyen gép kelljen ahhoz,hogy a játék ne szaggasson.Ha váltanék (és a 360 kimaradna) valószínűleg ilyesmi lenne:i5 4670k,gtx 980,8gb ddr3 ram
2015. máj. 3. 11:20
 7/15 VargaPeter1993 válasza:

Szerintem ne válts.. ha már megvetted élvezd ki !! Az meg tényleg igaz hogy pc-n gamerkedni olyannak való aki ért hozzá viszont szimplán játékra bőven elég a konzol + egy olcsóbb gép netezni... Olyan drágán alapból fölösleges gépet venni..vagyis nem fölösleges de azt csak 4k-s monitorral tudod kihasználni az meg 100 fölött kezdődik annyit meg szerintem nem ér hogy szebb legyen valamivel

Ps4 ből meg valószinüleg hibásat foghattál ki de azt a garival kicseréltethetted volna

2015. máj. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi,igen úgy döntöttem én is,hogy nem váltok.Az xbox one-on nagyon fogás se sikerült találnom,pedig ha valaki akkor én mindenbe bele tudok kötni.Szépen futnak rajta a játékok és mivel fix a hardver 5 év múlva se kell cserélni benne vidikártyát.Szóval játékra ott lesz nekem az xbox és netezésre/iskola feladatokra pedig ott a laptop.

Ps4-ről meg annyit,hogy először én is azt hittem hibás, aztán garanciával cseréltettem és az új konzolon is ugyanúgy szaggattak a játékok.De itt is van a példa rá,hogy one-on miért nem érzem a szaggatást és ps4-en miért láttam:

1. https://www.youtube.com/watch?v=NxLr0vcoFLk

2. https://www.youtube.com/watch?v=t_p-51CernI

3. https://www.youtube.com/watch?v=9QCIyw5NulI

2015. máj. 3. 23:54
 9/15 A kérdező kommentje:
*fogást
2015. máj. 3. 23:55
 10/15 A kérdező kommentje:
2015. máj. 4. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!