Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amd a4 series a4-6300 2x3...

Amd a4 series a4-6300 2x3 9ghz t ez hány magos processzor? +ez a gép jónak számít?

Figyelt kérdés

Ezeket a kérdéseket azért teszem fel mert éppen számítógépet szeretnék vásárolni, de csak nagyon kicsit értek a számítástechnika-hoz, és 74.000 ft-ért találtam egy gépet,


Gép adatai:



Alapalp: ASUS A88XM-E

Processzor: AMD A4Series A4-6300 2x3,9Ghz T

Memória: 8GB DDR3 1600Mhz

Merevlemez: 1TB SATA

Videó vezérlő: ATi Radeon HD 8370D VGA/DVI/HDMI

Optikai meghajtó: Samsung kétrétegű DVD író

USB / SATA

USB 6db / SATA 4db

PCI: PCIe x16 1db / PCIe x1 1db

Hangkártya: Realtek® ALC887 HD 7.1 csatornás

Hálózati kártya: Realtek RTL8111E 10/100/1000Mb/s

Előlapi csatlakozók: Fejhalgató, Mikrofon, 2db USB



Válaszokat előre is köszönöm



2015. máj. 14. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az A4-6300 egy olcsó kis APU egység, kifejezetten alap dolgokra való. A processzorban található egy aktív modul, ami két szálon képes dolgozni, de mivel vannak közös és különálló alegységek, így nem is egy és nem is igazán két magos, bár az utóbbihoz áll közelebb (a gyártó két magosként értelmezi a modult). A modul alapórajele 3,7GHz, míg a turbo órajel 3,9GHz (komoly terhelés mellett, hogy a chip nem lépje túl a 65W TDP keretet a 3,7GHz órajelet alkalmazza). Az A4 6300-ban van egy kisebb integrált grafikus egység is, ami 128 shader egységgel büszkélkedhet 760MHz órajelen, aminek a teljesítménye nagyjából egy Radeon HD2600 vagy egy Geforce 8600GT-hez áll közel.

74k nem sok, való igaz, érdemes lehet még spórolni hozzá egy keveset illetve talán picit jobb konfig is kijön hasonló összegből (használt esetleg szóba jöhet?). Mire használnád a gépet?

2015. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, a gépet pedig ezekre használnám: "játszás", videókészítés, videószerkesztés és vágás, kép szerkesztés, (filmnézés ha az is számít valamennyit), játékokat pedig pl: gta5 szerűeket), stb..... , de szerintem már mint ahogy olvastam a válaszod abból gondolom, hogy ezekhez nem elég erős, de lehet olyat is csinálni, hogy megváltoztatni rendelésnél a dolgokat pl: más processzor, de nem tudom, hogy úgy megéri-e, mert néztem egy 4 magos processzort, de mivel nem értek a számítástechnikához ezért nem tudom, hogy az jónak számít-e vagy sem, de nekem azt mondták, hogy az jó, meg erősebb videókártyát néztem, mert megkérdeztem azt mondták, hogy az a játékokhoz kell,



EZEKET A DOLGOKAT NÉZTEM:


Sapphire Radeon R9 270X OC Boost 4GB GDDR5 256bit PCI-E (11217-04-20G) Videokártya 56 987 ft



AMD FX-6300 3.5GHz AM3+ Processzor 28 090 Ft


(ezeket ajánlották), de nem tudom meg éri-e,



Válaszodat előre is köszönöm

2015. máj. 18. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi a max keret. Az FX-6300 elmegy, bár már nem mai processzor. A hat szálat valószínűleg ki is tudnád használni video szerkesztésnél és a 270X videokártyával együtt egész jól lehet vele játszadozni is (bár egy R9 280 lehet, hogy jobb lenne). Ez egy középkategóriás vas lenne, de régi, elavult platform (persze az eredeti konfighoz nézve sokkal erősebb, de jóval drágább is). Mondanám, hogy ma kifejezetten jónak számít, ha van egy i5 proci és mellette egy GTX970 vagy R9 290 videokártya, de az már megint egy nagyobb lépcső árban is. Szóval mennyi a max keret, később szeretnéd-e fejlesztgetni, vannak-e speciális igényeid (halk, kis fogyasztás, tuningolhatóság, kis méret stb)?
2015. máj. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!