Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztali számitógép vagy laptop?

Asztali számitógép vagy laptop?

Figyelt kérdés
kevés számitástechnikai ismeretem van, kizárolag internetezésre kellene. jelenleg asztali számitogépet használok. esetleg valamilyen tipust tudtok ajánlani?

2015. máj. 25. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Asztali PC: otthoni használat,kevesebb pénzből jobb teljesítmény.

Laptop/notebook:hordozhatóság.

2015. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag internetezésre bármi megfelel. A hordozhatóság miatt - laptop.
2015. máj. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyi előnye van egy asztali gépnek egy hordozhatóval szemben, hogy olcsóbban jobb teljesítményt kapsz. Ha meghal a billentyűzet, nem 20-30k t kell kicsengetned(ez egy 120k körüli laptopnál volt), ha meghal teszem azt az alaplap, akkor nem kell várnod a javításra, sem küldeni sehova a gépét, ugyanez a helyzet nagyjából minden komponenssel(leszámítva a ramot, hdd t, és nyilván az egeret). A laptop két helyzetben lehet jó, akkor, ha borzasztóan kevés a hely, és ha sokat utazol, minden más esetben csak hátrányai vannak egy asztali géphez képest.
2015. máj. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Laptop. Kicsit idős már a laptopom, kicsit gyenge már, így néha eszembejut, mennyivel jobb lenne egy asztali gép. Könnyebben fejleszthető, kevésbé melegszik/jobban megoldható a hűtés, kevesebb pénzből erősebb konfigurációt lehet összerakni stb. Aztán eszembejut a hatalmas számítógépház a mögötte lévő kábelhalmazzal, a laptophoz képest nagyobb fogyasztás, a helyhezkötöttség, tehát, hogy az előnyei ellenére mennyire utáltam az asztali gépet. Szeretem ha minden egyben van és oda viszem, ahová akarom, még ha nem is akarom olyan sűrűn. Játékra egyértelműen asztali gépet írtam volna, netezésre bőven elég egy laptop.
2015. máj. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!