Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépnek? Sötét...

Mi baja lehet a gépnek? Sötét képernyő?!

Figyelt kérdés

Egy HP G62-b10EH típusú gépről lenne szó.Pár nappal ezelőtt rendes leállítás után, a következő indításkor a képernyő fekete maradt.A szokásos HP jel előjött majd eltűnt, illetve utána a "Windows indítása" felirat is megjelent majd sötét képernyő maradt.A szokásos Windows bejelentkezési hangig már nem jutott el a gép.Ezenkívül csökkentett módban el lehet indítani a gépet minden gond nélkül.


A gép adatai:


Operációs rendszer: MS Windows 7 Home Premium 64bit

Processzor: Intel Pentium Dual-Core P6100 2,0

Processzor adatai: 2 Cores, 3M Cache, 2.00 GHz

Memória:3 GB DDR3

Merevlemez: 320 GB

Grafikus vezérlő: AMD Radeon HD5470 512MB

Kijelző:15,6" fényes


Amit csináltam a géppel:

-portalanítás

-memóriamodulok kivétele majd újraberakása

-memóriateszt, de a teszt végén újraindult a gép ahogy írta a képernyőn és ugyanaz a fekete kép fogadott

-HDMI kábellel megpróbáltam rákötni egy másik monitorra és ekkor kék halál következett be amiben egy "atikmpag.sys" fájl-t írt ki, erre hivatkozott

-ezenkívül az interneten találtam pár módszert, amit ilyenkor javasoltak(akksi ki, 15 mp-ig lenyomva tartva a bekapcsológombot, majd hálózatról elindítani)


Valakinek valami ötlet a leírtak alapján?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 1. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolóm amit írtak a interneten mindent kipróbáltál?


A takarítást előtte végezted vagy utána??


Távolítsad el az ATI vga d összes részét majd rakjad ujra a vga kártyádat

2015. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

-Amit találtam neten javaslatokat, praktikákat azokat mindet kipróbáltam


-A tiszítással kezdtem!


-3. pontod alatt mit értesz egészen pontosan?

Mert az eszközkezelőben próbáltam frissíteni a drivert de nem lett eredménye, illetve letörölni az illesztőprogramot, de ugyanazt rakta vissza

2015. jún. 1. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A hiba előtt vagy után ?? tisztítottál?


3 mas pont van olyan hogy mégse


akkor mondom rakjad rá a chipset drivert ,majd a vga drivert de a legfrissebbet utána directX


másik hogy megpróbálod csak 1 modulal bekapcsolni a gépet

2015. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A hiba után volt a takarítás


Memória modulós verzió sem hatott semmit sajnos:SPróbáltam egyikkel, másikkal de semmi


Most szedtem le a legfrissebb drivert és rakom fel hátha

2015. jún. 1. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyzet ?
2015. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsánat a kései válaszért, de a kérdés napján elvittem szervízbe a laptopot, mert az ATI driver telepítésénél is hibát írt ki és úgy voltam vele, h inkább szakember nézze meg.Szóval azóta a szervízbe van.

De köszönöm szépen a segítséged!!

2015. jún. 3. 00:55
 7/7 anonim ***** válasza:
:) kíváncsi vagyok mit mond majd a szaki:)
2015. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!