Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxban ha 2 hálókártya...

Linuxban ha 2 hálókártya van,2 külön netkapcsolattal, hogy lehet megoldani, hogy az egyik kártyát csak egy bizonyos program használja, az összes többit pedig a másik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát sajna direktben se processnévre se pid alapján nem tudsz MARKolni. User-re/group-ra tudsz, avagy ha a proggi egyedi porton/hosttal kommunikál, akkor arra is tudsz.
2015. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
2015. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsánat, tudom, hogy amatőr kérdés, és tudom, hogy párszáz oldal áttanulmányozása árán én magam is megcsinálhatnám, és később szándékozom is, hogy kiképezem magam belőle, de most ha nem haragszotok, inkább a profik segítségére hagyatkoznék. :$
2015. jún. 2. 12:36
 4/7 Tengor ***** válasza:

Az volt a kérdés, hogy meg lehet-e oldani. Igen, meglehet, még kaptál is egy néhány soros tippet is hozzá.

Ha azt akarod, hogy valaki megcsinálja helyetted, akkor kellene némi támpont:

- mire kell ez az egész, mire jó, mit akarsz elérni vele (nem-e hogy esetleg eleve hibás feltételezésekből jutottál ide, hogy neked erre van szükséged)

- oprendszer pontos típus, kernel verzióval

- hálózat felépítése (interface-ek adatai, név, maszkok, stb)

- programról információk

2015. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg elnézést kérek, az én hibám, hogy ilyen gány kérdést teszek fel.

Van egy Linux szerver, és szeretném az egyik hálózaton POP3-szervert üzemeltetni, ott fix az IP-m, a másikon pedig a belső hálózatunk fájlszerverét kéne, hogy ellássa.

2015. jún. 2. 12:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Oprendszer: SuSE 13.0, hardver: Dell PowerEdge II, kernel: 3.11.6-4.
2015. jún. 2. 13:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Az egyik kártya van bekonfigolva, 192.168.1.0-s hálóra, statikus DHCP-vel. Sima belső háló. A másik meg egy fixen kapott IP-cím lenne.
2015. jún. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!