Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopom lefagy, érthetetlenül...

Laptopom lefagy, érthetetlenül működik. A laptopom jelenleg úgy működik, hogy (ma reggeli példa) : bekapcsolom, elmegy a bios screen, utána feketeség. Nem tölt tovább. És jön a trükk!?

Figyelt kérdés

Ha akkumulátorral+telepről működtetem (mindig így használtam 4+ éves a laptopom) ki kell vennem az akksit és csak úgy tölt tovább! Jött a "windows indítása kép" megállt. Mostmár be kellett tennem az akksit csak úgy ment tovább! Érdekes? Azonban a felhasználó választás előtt még ismét "lefagyott" kivettem akksit már töltött is.. Utána beírtam jelszavamat Windowst betöltötte. Chromeot is ugyanígy nyitotta meg. Rá kattintottam-> fagyás-> akksi ki-> betölti chromeot. Szóval ez a szisztéma. Ha "lefagy" ki- vagy be kell tennem az akksit.

2 hete telepítettem újra a Win7-et ez 2 napja megy így. Azt hittem túlmelegedés, de nem, laptop hűtőt is vásároltam miatta.

Szerintetek HW hiba lesz vagy egy Win7 reinstall segíteni fog? (ma megyek haza, ezért nem tudtam még megcsinálni, mert nincs nálam win7 setup dvd)

Előre is köszi a válaszokat! :)



2015. jún. 5. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen laptop?
2015. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Próbáld eleve úgy bekapcsolni, hogy nincs benne akksi. Bios reset-et csinálj és ellenőrizd, hogy fent van-e az alaplap drivere.
2015. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Samsung R580 laptop. Kb 4 éves, de eddig nem volt semmi probléma vele. Most egy 2 napja jelentkezett ez (csak azt furcsálom, mint ahogy említettem 2 hete telepítettem újra kb Win7-et és semmi baj nem volt egészen eddig.)
2015. jún. 5. 12:10
 4/17 A kérdező kommentje:

Minden driver fent van (biztonság kedvéért letöltöttem egy Driver Checker nevű programot is, nem talált hibát.)

Bios reset menetét esetleg le tudnád nekem írni?

2015. jún. 5. 12:15
 5/17 A kérdező kommentje:
Bekapcsoltam akksi nélkül, bejelentkezés után lefagyott (A windows intéző nem válaszol hibaüzenet jött), amíg be nem raktam az akksit, addig úgy volt.
2015. jún. 5. 12:22
 6/17 Brenya ***** válasza:
Lehet, hogy kéne venned egy új aksit("..akkumulátorral+telepről működtetem (mindig így használtam 4+ éves a laptopom..")mivel az ilyen használat tönkreteszi.
2015. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha még mindig a gyári akkumulátort használod, akkor mindenképp vegyél bele egy újat, lehet, hogy meg is fog oldódni a problémád.
2015. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De ha az akksi lenne a problémás, attól ha csak telepről használnám jónak kellene lennie a laptopomnak, nem? Minden esetre amint

hazaérek újra telepítem (külföldi oldalakon w indows meghibásodást is említenek. Na de 2 hét után..?)

Írok majd fejleményeket: )

Addig is tippeket elfogadok ha valaki új kommentelő érkezne és járt már így! : )

2015. jún. 5. 15:09
 9/17 A kérdező kommentje:
Illetve olvastam azt is, hogy nem feltétlen gond, ha akksi + telep egyszerre van használva. Mivel, ha feltöltött utána úgymond blokkolja az akksit, ezáltal nem esik benne kár. De ez lehet örök vita marad. Amúgy rosszul írtam, ez régebben volt jellemző, hogy mind2t egyszerre használtam, sztem majd 1 éve (ha nem több) kiveszem miután feltöltött. Persze ettől függetlenül tönkre mehetett csak akkor simán telepről miért nem jó..? Ördögi szerkezet : p : DD
2015. jún. 5. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha van a BIOS-ban olyan beállítás, hogy C-State, próbáld meg kikapcsolni.
2015. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!