Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire jók és működőképesek...

Mennyire jók és működőképesek a Tesco-s Laptopok?

Figyelt kérdés
Ti vennétek ott laptopot? Most is lesznak akcióban ACER notebook-ok. 105ezerért.
2010. márc. 1. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó kérdés: 2008 Decemberében vettem ott egy acer aspire 5315-ös laptopot, 2,13Ghz, 2Gb ram, 120Gb winyó, integrált videókártya.


"Most is azon írok"...

Torrentezek, sokat töltök le,!!!!!!! , volt olyan időszak -bocs, még most is- nem is egyszer, hogy 6-5 napig ki sem volt kapcsolva.....


Akksi még mindig 2 órát bír...


:-)


Szerintem az ACER-ek jók.

2010. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Venne a halál! 1: Minimum 20%-al drágább, mintha jó helyen veszed. 2: A fene bízik meg bármiben amihez a Tesco-nak köze van műszaki téren, láttam én már hogy a kamionokból hogyan pakolták ki a tévéket a dolgozók...
2010. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Végülis ugyanabból a nagykerből veszik ők is mint bárki más :) 90%, hogy CHS matrica lesz rajta... Akkormeg nem lehet rosszabb, mint amit akármelyik szaküzletben megveszel. Abban csak reménykedni lehet, hogy óvatosan bántak vele a szállítás során.
2010. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha jó árban van,miért ne?

Nem ők rakják össze,ott a pékségük mellett,csak árulják. :)

2010. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok :


A laptopot 89.990 Ft-ért vettem, Nincs semmi baja.......

2010. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez csak hülyeség, hogy a Tesco-ba minden szar.

A Tesco-s termékek meg a helyben sütött cuccosokat én sem vennék, de elektronikus cuccok nem lehetnek hibásak, vagy ha hibások akkor máshol is azok lennének.

Nem a Tesco szereli össze a laptopot.


De valószínű drágábban adják, ezért nem vennék ott.

De ha jó árban van miért ne?

2010. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Tescoba se minden szar, amikor bekerül. A jó paraméterekkel rendelkező, jó márkájú gépek ugyanúgy jók, attól, hogy a Tesco-nak adja az importőr. Más kérdés, hogy az ottani kezelés okoz-e az árusítás ideje alatt defektet az eszközben. Gondolok itt a gondatlan raktározásra, árukezelésre.
2010. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Laptopot szakboltban kell venni.
2010. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Legelső válaszoló vagyok:


Most néztem meg Nagykanizsán ( ott lakok ) a Tesco és a szakboltok kínálatát.


100 e. forint alatt is lehet jó laptopot kapni a Tesco-ban, ott nem a gépek minőségével ( neves gépekről beszélünk, ACER, ASUS, LG,... ) , hanem az ott dolgozók hozzáértésében vannak hiányosságok.


Szakboltban nagy a hozzáértés, de az utóbbi időben pont 20 %-ot emeltek....


Érdemes gépvásárlás előtt internetet, újságokat böngészni, hiszen nem biztos, hogy a szakboltban egyszerűbben oldják meg az esetleges garanciális javítást, mint egy nagyáruházban.



Ez velem történt:


Kb, 1,5 éve vettem egy kanizsai szakboltban egy LG HL-DT-ST GSA-4167B Supermulti dvd írót, 3 hónap alatt hibás lett ( összesen 6 DVD-t írtam meg vele), visszavittem a boltba és ekkor kezdődött a kálvária:


-3 hét múlva telefonáltak, hogy a szervíz visszaküldte, hiszen működőképes.

-hazavittem, betettem a gépbe, tényleg működött ( egész pontosan 18 percig)....

-vissza a szakboltba, kértem, hogy ők teszteljék először,

náluk is kijött ez a hiba ( egyszer csak nem volt hajlandó semmit csinálni, csak írás, olvasás hibát jelzett ki).

- Leírták az észrevételeiket, visszaküldték a szervízbe,

most már több, mint 1 hónapig volt ott.

-Amikor bejött a hidegebb idő ( november utolsó hetében ), telefonáltak a szakboltból, hogy visszaérkezett a dvd. Első reakciómban mondtam nekik, hogy teszteljék le újra..... Ebből lett egy szép panaszlevél a szervízbe, hiszen másodszor is javítás nélkül küldték vissza.

- 3 nap múlva a szakbolt visszadta a vételárat.... mehettem új dvd-t venni....


Tesco-ban vásárolt régebbi gépnél:

Garanciaidő alatt hibás lett, visszavittem, 2hét múlva telefonáltak, hogy a szervíz nem tudja javítani (laptopról van szó, ebben az integrált videókártya ment ki. Ha akarom, akkor van lehetőségem ugyanilyen tipusú laptopot kapni, vagy az árát beszámítják egy újabb típusba ( +5999 Ft-ért vettem náluk egy újabbat, azóta is azt használom ).


""De ez csak az én történetem, ami velem történt""


Mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy kiben bízik meg....... Mondjuk, itt egy dvd és egy laptop volt a versenyző, de jártam így egy mezei mp3 lejátszóval is.

Tesco simán cserélte, Euronics ( szakbolt ) 2 hónapig ült rajta.....

:-)

2010. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

kedves utolsó! Az Euronics-al a tö.öm ki van, Tv-t vettünk ott, 3x vittük vissza, ő szerintük semmi baja a tv-nek, nekünk meg érdekes mód, megy össze a kép, v nem lehet be és kikapcsolni...


a tescoval meg úgy vagyok h magnót vettem ott, 1 év jótállással, a jótálási nap lejárta után 2 nappal romlott el, 8000 Ft-t fizettem a javításra, és mellesleg 14000ért vettem. Szóval majd ki jöttek a szemeim...

De viszont semmi más elektonikai cikk ami a tescoból van nem romlott el még egyenlőre.


ezért nemtudom h hol vegyek laptopot, mert persze mindenhol olyan árat szabnak ki amilyet ők akarnak...

2010. márc. 7. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!