Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindig mindenki mást mond, de...

Mityu12 kérdése:

Mindig mindenki mást mond, de mégis melyik a jobb? A windows 7 vagy a windows 8?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Windows 7.Azért mond mindenki mást mert mindenkinek meg van az egyéni véleménye.OFF:A legjobb a Debian KDE.
2015. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mindegy


ez kb. olyan mint a:


valaki szereti a csípős ételt, valaki meg nem (csak jelen esetben ugye a start menü :D)

2015. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, attól is függ mire használod.

Valamiben a 7 a jobb, valamiben a 8.

De előbb utóbb mindenkinek váltania kell, mert az új funkciókat már csak az újabb op rendszerfogja támogatni.

Megejlenéskor még az újnak vannak kopatibilitási gondjai a szoftverekkel, de utána már arra optimalizálnak és a réginek lesznek már ilyen gondjai.

Minden új dologgal eljátszák ezt az emberek, mert sokan nem szeretik az újdonságot, és a váltást.


A win 8-at halálra szidták a metro kezdőképernyő miatt, de arra se vették a fáradtságot hogy megnézzék átálittható a régi felületre, egyébbként is csak 1 kattintás volt elérni. Mindig lesz aki szidja, pedig ki se próbálta :)

2015. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem a Windows 7. jobb.


bár egyéntől függ.


szerintem próbáld ki mind kettőt és eldöntheted.

igaz a Windows 7 nél is attól függ hogy melyik operációs rendszer.pld Home Premium,vagy az ultimate bevált.

2015. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Informatikusoknak és/vagy haladó felhasználóknak egyértelműen a Windows 8.1 jobb, mert sok hasznos újítás van a "motorháztető alatt", valamint a grafikus felületen is van jó néhány kényelmi fejlesztés(szalagos eszköztár a fájlkezelőben, WinX menü, stb...)


Átlagfelhasználónak meg igazából teljesen mindegy, mert a böngésző meg a játékok indítása ugyan úgy megy egy vagy két kattintással.


Érdekességként megjegyezném, hogy sokaknak nem tetszett a Windows 8 új dizájnja, mégis átvette az élénk színeket és az egyszerű formákat alkalmazó stílust a Google(material design) és az Apple(flat design) is.


Én pl. semmi pénzért nem használnék már Windows 7-et, mert kényelmetlen használni Windows 8.1 után.

2015. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Informatikusoknak és/vagy haladó felhasználóknak egyértelműen a Windows 8.1 jobb".Ezen szakadtam.:D

Akik egy kicsit és értenek az informatikáshoz azok nem Winfost használnak hanem Linux-ot.7 és a 8 ugyan ugy megfelel a normál juszer usereknek.Az mindegy.

2015. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Grat., még a kérdést se sikerült elolvasni, ugyanis abban egy szóval se szerepel a Linux...

Egyébként meg informatikus/programozó vagyok és már kb. 10 éve nem GNU/Linuxot használok elsődleges rendszerként, ha Linuxra van szükség, akkor vagy indítok egy virtuális gépet, vagy fellépek szerverre.

Egy informatikus nem hívná Winfosnak a Windowst, meg nem írná M$-nem az MS-t, ez az ubuntu.hu-s Pistikék szokása általában...

2015. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Szintén programozó vagyok, nem csak informatikus de egyetlen normális ember sem hivná winfosnak!

Minden op-rendszernek megvan a maga előnye, azért mert valaki egyet favorizál, miért kell a többit lefikázni?

Haladó programozóként haladnom kell a fejlődéssel, ezért mindig a win legújabb vezióját használom, és arra fejlesztek mert az jelenti a jövőt (jelenleg).

Tetszik vagy sem, a windows-on lehet elérni a felhasználok nagytöbbségét, és az újitások jelentős részét a microsoft-nak köszönhetjük nem a többieknek.

2015. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nos ha a Windows8 ennyire bejön az Informatikusoknak,amely persze jogosan igaz.

akkor van egy jó hír, nem sokára itt a Windows 10.

új hasznos fejlesztésekkel.

2015. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ennél jobb válaszokat nem is kaphattam volna.
2015. júl. 2. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!