Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Mageia linuxról mik a...

A Mageia linuxról mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Nagyon tör előre, de én szkeptikus vagyok. Nem nagyon tudok megbízni egy olyan disztróban, melynek állandóan változik a neve (Mandrake -> Mandriva -> Open Mandriva -> Mageia) és már többször is majdnem megszűnt. Az előző verziót, vagyis a 4-est próbáltam. Live cd-ről rögtön kernelpánik. Megpróbáltam később is, akkor ugyan feltelepült, de borzasztó lassú rendszer volt. Legalábbis a frissítés és hasonlók.
2015. jún. 27. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kedvencem. A Mandriva annak idején az egyik legjobb volt, én a mai napig használom a 11-es verzióját virtualboxból netezésre. A Mageia és az Open Mandriva ennek az utódja. Most jött ki a Mageia 5-ös verziója, még nem próbáltam, de jónak tűnik, ugyanis csigalassúsággal fejlesztették és mindíg kitobták az aktuális fejlesztéseket (alfa 1-2, béta 1-2-3, RC). A 4-essel nekem is voltak problémáim, de a Mandriva- múlt miatt a szívem csücske maradt, ha ez az 5-ös beválik, váltok az Ubuntu-családról. Ráadásul van egy jó pdf-könyv hozzá magyarul - igaz ez a Mandrivához van, de ugyanúgy használható a Mageiától.

Amúgy a Distrowatch-on mindíg benne van az első 10 - ben, gondolom ez azért jelzi, hogy egy jó disztróról van szó.

2015. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés fejlesztő van, akik minden szir-szart belelapátolnak, tesztelés meg gyakorlatilag csak annyi, hogy bebootolnak, és ha fut, elnevezik stabil kiadásnak.

Még az általam mélyen lenézett ubuntu is többet ad erre, pedig már ők is fost gyártanak.

Nincs értelme használni, max. a nevével hipszterkedhetsz, hogy mennyire egyedi, de hosszútávú használatkor kihullik a hajad a sok apró hibától.

2015. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A Mandrivát én is használtam egy ideig és nem volt rossz. De ez nem jelenti azt, hogy az utódja is jó lesz. Instabilnak tűnik nekem ez a project. Attól félek, hogy bármikor megszűnhet ez a disztró.
2015. jún. 27. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!