Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy jó a gépem,...

Miért van az hogy jó a gépem, mégis kevés FPS-em van egy játékban aminek jól kéne mennie?

Figyelt kérdés

A gépem: Intel Pentium CPU 2.80GHz 2.79 GHz

Telepített memória (RAM): 2,00 gb

Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer (win7)

AMD ATI Radeon HD 5450 videókártya


Játékok: Tomb Raider The Angel of Darkness : 40-50 FPS

Need for Speed MW 2005 : 0-60 FPS (full low grafikán de akkor is ledroppol 0 FPS-re)

Call of Duty 2 sp: 20-40 FPS mp: 60-180 FPS

Minecraft 1.2.5 big biome: 15-30 FPS (Na mivan? direkt kipróbáltam az 1.2.5 -ös verziót és ott is így van)

stb.stb.


Nos hát én meg szoktam videózni. Felvevő program: Fraps

Olyan szinten lehuzza az FPS-t hogy az szörnyű. Minecraft-ban superflat világban van 80-100 FPS-em, fraps-ot bekapcsolom lesz 20 FPS. Tudnátok segíteni hogy valamivel több FPS-em legyen, illetve egy jobb felvevő programot a gépemhez? Válaszotokat előre is köszönöm!


2015. jún. 29. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alapfeltételezésben van a probléma, ez egy nagyon gyenge gép, különösen a videokártya.
2015. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem erős a gép. Kevés a RAM, a CPU és minden. Minecraftnál a RAM és a CPU főleg, mert az főleg azt igényli. A többinél meg válóban minden más.


Mi a processzorod pontos típusa?

2015. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A játékok meg nagyon régiek, szóval azokhoz képest alapvetően nem olyan rossz a gép. A The Angel of Darknessről tudom, hogy megjelenésekor egy bugos félkész játék volt. A Most Wantednél és a CoD2-nél nem volt ilyen gond.


Valószínűleg a gép igazi Achilles sarka a videokártya. Annak ellenére, hogy viszonylag új, gyenge és nem játékra lett kitalálva. A videórögzítés pedig mindenképp meg fogja ölni a procit, főleg játék közben. Ez mindenépp egy teljes cserés konfiguráció, ha játszani és videózni is akarsz.


Kibúvó, ha az alaplapod támogat modernebb procikat. Ezekhez a játékokhoz egy első generációs Core2 már bőven jó, akár még Pentium E2200 is, azt olcsón lehet kapni. A memóriát érdemes bővíteni 4GB-ra, videokártyában pedig el lehet gondolkodni egy Nvidia GTX650 Ti-n használtan. A proci nem fogja kihajtani, viszont a ShadowPlay miatt észre sem veszed majd, ha megy a videózás.

2015. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kártya a fő gond, ugyanis filmnézésre, általános felhasználásra találták ki. Egy fokkal jobb, mintha integrált lenne. A 64 bites op. rendszer se jó ötlet 2 giga ramhoz.
2015. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de én azt nem értem hogy ilyen kis gépigényű játék hogy akadhat egy ilyen gépen??? Jó, tudom hogy nem a legjobb gép de azért tud valamit. Mert tesóm régi gépén amibe egy AMD 1.7 -es proci, 1gb ram, és egy nvidia geforce 6600gt volt, azon jobban ment mint a mostani gépemen. az hogy lehet? (Az eggyik kedves felhasználó kérdezte hogy milyen a processzorom? hát én leírtam oda mindent amit írt. még annyit tudok a processzorol hogy s775 -ös.)
2015. jún. 30. 19:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már új processzoron és találtam is eggyet méghozzá egy intel core duo e6600 -at. szerintetek érdemes lenne megvenni? de később természetesen ram-ot is meg majd kicsivel késöbb videókártyát is de most ez jó nekem.
2015. jún. 30. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!