Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 32 bit után újraraktam...

Win 7 32 bit után újraraktam a gépet, és Win 8.1 Professional 64 bit-re váltottam. Azonban a legtöbb program lassabb, a játékoknál kevesebb fps van ugyanolyan beállításoknál. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Tudtommal nem nagyobb a teljesítmény igénye a Win 8.1-nek mint a Win 7-nek, sőt, talán még néha kevesebb is. Kihagytam volna valami fontos drivert, programot? Direct X 10-et, legújabb videó kártya drivert és hangkártya drivert telepítettem. A .NET keretrendszer 4.5 alapból rajta van a Win 8-akon. Teszteltem újrarakás előtt, a gépnek elvileg vinnie kéne rendesen a dolgokat.


Gépem:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.10 GHz processzor

4 GB ram

nVidia Geforce 9600 GT videókártya

Gigabyte GA-M61SME-S2 alaplap


2015. júl. 4. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát így ahogy írtad, igen. A chipset driverrel kellet volna kezdeni.
2015. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha utólag telepítem, nem okoz gondot? Viszont nem igazán tudom, hogy mi az, még nem találkoztam vele. Egyébként köszönöm
2015. júl. 4. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig nekem észrevehetően gyorsabb a windows 8.1. Tiszta telepítésnél nem lehetne ilyen gondod egy darabig. Töltés le a driver booster nevű ingyenes alkalmazást nézd meg minden friss-e, ha nem akkor frissítsd. De nem hiszem hogy driver probléma lenne.
2015. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 donfetibo ***** válasza:
Az eszközkezelőben nem világít semmi sárgán és a driverek CD-ről lett telepítve ami a géphez volt vagy a internetről? Ha internetről akkor pl. videokártya NVidia akkor a honlapjáról töltötted le? Ez fontos, hogy a saját honlapjáról legyenek letöltve a driverek!!!☺☻
2015. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából az a legfontosabb. Nem hinném, hogy utólag gond, bár én mindig ilyen sorrendben teszem fel a drivereket: chipset>vga>lan>stb...

Nálam is fürgébb a 8.1 amúgy.

2015. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A honlap azért jó, mert ott friss drivereket találsz, ha találsz.
2015. júl. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Driver booster csak a hangkártyára jelzi ki azt, hogy elavult lenne. Az eszközkezelőben nem világít semmi sárgán, a videókártya drivert a Geforce oldaláról szedtem le(geforce.com),a hangkártya cd-ről ment, denem valószínű, hogy emiatt lenne kevesebb teljesítmény, úgyhogy azt kilövöm. Amire én gyanakszom most már az az alaplap, ahhoz is nem találtam Drivert, csak Win 7-ig bezárólag a Gigabyte honlapján.
2015. júl. 4. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!