Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy új számítógépet és...

Vettem egy új számítógépet és vele a w8.1-et. Mi erről a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Nem a használhatóságáról, bár azt, ha nehezen is, de meg lehet szokni. Hanem, hogy a Microsoft mindent az ellenőrzése alatt akar tartani, az internet ma már elsődlegesen nem a interkommunikáció, hanem az Orwelli inter check eszköze. Ma már a teljes adatforgalmat az ellenőrzése alatt tartják a netszolgáltató és szoftvergyártó, valamint a "vírusölö" szoftvereket előállító cégek. Nem tudom használni úgy a gépet, hogy 5 percenként ne jelentkeznének olyan újabb követelményekkel, aminek anyagi vonzata van, mert különben használhatatlan az egész rendszer pont arra, amire kitalálták. Egyre több szolgáltató követeli vagy ajánlja a közösségi oldalakat, - ezért én véglegesen törltem magamat a facebook-ról - pedig borsózik a hátam, hogy ott mindenki mindent kitereget, és özönlenek a reklám e-mail-ek.

2015. júl. 5. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az MS fő célja hogy minél több terméket vegyél meg töle.Ugy gondolja hogy mindenki akkar fízetni 1-1 haszontalan termékére.Az egyet értek veled.
2015. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs sok köze a kérdésednek a leírásodhoz, de nem muszáj Windows-t használni a gépeden. Tehetsz rá Linuxot, vagy akár Mac-et is ha kompatibilis a szoftver
2015. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Örülünk, azt is látjuk, hogy az 1984 közel van a szívedhez, de hol a kérdés? Itt megfogalmaztál egy erősen eltúlzott tapasztalatot és ennyi.
2015. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy mások szerint a tapasztalatom erősen eltúlzott, de azért igencsak érdekes, hogy a smart tv-met hanggal csak úgy tudom vezérelni, hogy azt először továbbítja neten - valahova, - majd a hang onnan jön vissza és úgy kapja meg a vezérlést a TV. Az is érdekes, hogy a TV-n megjelenítendő PC tartalom is egy központi adatbázison keresztül jut el a TV-be. Ugyancsak érdekes a "felhőnek" nevezett szintén központi adatbázis, amit azzal az indokkal működtetnek, hogy megőrizzék minden adatomat. Ezzel természetesen megteremtve annak a lehetőségét, hogy minden tevékenységemet az ellenőrzésük alatt tartsanak. Ami nem lenne baj, ha csak a terrorizmustól óvna meg, de itt üzleti érdekről van szó és az adatforgalom növeléséről, ami természetesen nem ingyenes. Továbbá az sem tetszik sem a w8.1-ben, sem a Windosphone-ban, hogy mindenféle hieroglifákat tesznek a menübe, pedig az a 30 karakter, amit nagyon régen megtanultam, mindennek a leírására alkalmas, nem tudom miért kell megtanulni olyan ábrákat, amit röviden le is lehet írni. Persze, változik a világ, ma már mindent el kell adni, hiszen az a néhány évtized, ami még az emberiségnek a bolygó lakhatatlanná tételében hátravan, igencsak rövid, azalatt még többet kell fogyasztani, hogy a termelés, ez az exponenciális spirál még gyorsabban, folyamatosan emelkedjen.
2015. júl. 6. 04:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom vagy 3 tv képes hangvezérlésre, fasszért vettél olyat?


Ott a kábel UTP.


Nem kell mindent feltölteni a felhőbe. Nekem pl fényképek, receptek meg nyílvános egyetemi anyagok vannak fent. Veszel két merevlemezt(egy merevlemezt, és egy pendriveot), felmásolod mindkettőre az adatokat és elrakod a fiókba.


Őszintén nem értem mit akarsz a hieroglifákkal

2015. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
AZ UTP-t véletlenül nem töröltem ki
2015. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Ugyancsak érdekes a "felhőnek" nevezett szintén központi adatbázis, amit azzal az indokkal működtetnek, hogy megőrizzék minden adatomat. Ezzel természetesen megteremtve annak a lehetőségét, hogy minden tevékenységemet az ellenőrzésük alatt tartsanak. Ami nem lenne baj, ha csak a terrorizmustól óvna meg, de itt üzleti érdekről van szó és az adatforgalom növeléséről, ami természetesen nem ingyenes. Továbbá az sem tetszik sem a w8.1-ben, sem a Windosphone-ban, hogy mindenféle hieroglifákat tesznek a menübe,"


Amiről te beszélsz az ipari kémkedés, (sajnos) nagyon is létező dolog, de megnyugtatlak, nem elsődleges felület a felhő szolgáltatás, ahogy nem is ma született meg. Ez ennél egy jóval nagyobb játék, amit rólad lementhetnek aligha ilyen célt szolgál, maximum annyi, hogy elég adat után téged érdeklő reklámokat nyom az arcodba. Ennél jóval komolyabb botrányok is voltak az egyszeri ember személyiségi jogainak megtiprására.

A felhőt meg használd jól. Nem kell kötelezően mindent feltölteni, konkrétan Lumiám van és Win 8.1-et használok, onedriven semmim nincs, első dolgom volt kiirtani az életemből, egyszer volt rá szükségem, amikor pár, a neten is könnyen fellelhető dokumentumot este feldobtam a gépen, és másnap könnyen telóról elértem.

Az említett hieroglifákat meg nem tudom mire érted, nekem egyik eszközön sincs.


" Persze, változik a világ, ma már mindent el kell adni, hiszen az a néhány évtized, ami még az emberiségnek a bolygó lakhatatlanná tételében hátravan, "


Mióta a világ a világ, a kapitalizmus elsődleges célja a fogyasztás generálása.

Ezt a "gyors" disztópia dolgot meg nem tudom hova tenni, a fenti, többé kevésbé valós helyzet túldramatizálása miatt gondolom, hogy más téren is hasonlóan vélekedsz.


Ez viszont még mindig véleménykifejtősdi, de hol a kérdés?

Az eddig megfogalmazott dolgokra meg annyit, hogy enélkül is lehet élni, nem kell Wint használni(linux), nem kell WP-t használni, okos TV-t végképp nem kell venni, közösségi oldalakat sem kell látogatni, titkosítottan is lehet netezni stb, de ezáltal a marketinget nem tudod száműzni az életedből, ahogy max a digitális tevékenységed válik láthatatlanná ezekkel.

2015. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ez viszont még mindig véleménykifejtősdi, de hol a kérdés?"


Ezzel kezdtem:


"Vettem egy új számítógépet és vele a w8.1-et. Mi erről a tapasztalatotok?"


Persze, hogy vélemény kifejtősdi, hiszen ez volt a kérdés!

2015. júl. 7. 06:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A leírás miatt ment el ez az egész.


Amúgy mióta kijött a Win 8 azóta használom, amint lehetett frissítettem 8.1-re. Eddig semmi gondom nem volt vele, egyedül a win update ami idegölő tud lenni, de hamar megszabadultam tőle. Gyors, stabil, és visszafele kompatibilitásban van olyan jó vagy épp rossz mint a 7. Egyszóval átlag felhasználóként érdemi változást nem tapasztaltam, igaz, a beépített alkalmazások kb használhatatlanok, de nem kell őket használni.

A felület meg megszokás kérdése, nekem ez is sokkal jobban bejön, némi időráfordítással elég jó és rendszerezett képet fest a modernui.

2015. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!