Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy olyan számítógép, amin...

Egy olyan számítógép, amin elfutnának mai játékok. és még kb olyanok is amik 2-3 éven belül jelennek meg, mennyibe kerülne, ha összeraknám? Kb?

Figyelt kérdés
És szerintetetek megéri számítógépet összerakni,vagy jobban megéri konzolt venni?
2015. júl. 8. 23:27
 1/4 anonim válasza:

Én nem rég összeraktam 200e-ből egy ismerősömnek, olyan konfigot, amin a GTA V is elmegy, nem gyér grafikán...


PC vs Konzol-ban nem tudok véleményt mondani. A technika és a jövő zenéje, hogy mire fognak jobban fejleszteni.

2015. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem . Koszi
2015. júl. 9. 13:44
 3/4 tpeter ***** válasza:

Érvek a PC mellett:


Több játék

(Sok játék csak PC-re készül el.)


Visszafelé kompatibilitás

(pl PS4-en nem tudsz 2011 előtti játékokkal játszani)


Többféle irányítási lehetőség

(Konzolon csak a kontroller van, PC pedig játszhatsz billentyűzettel és egérrel, vagy kontrollerrel, vagy kormánnyal, vagy joystick-kel is.)


Többféle felhgasználási lehetőség

(Böngésző, meg Skype már van konzolon, de Office programok, Photoshop, meg ilyenek nem is lesznek soha.)


Jobb grafika, felbontás, több FPS ha megfelelő géped van

(Ha van rá pénzed, sokkal jobb gépet összerakhatsz, mint egy konzol.)


Testreszabhatóság

(Te határozhatod meg a géped alkatrészeit, hogy mennyi tárhelyed legyen, hogy nézzen ki, stb...)


Játékok beállításai

(Konzolon megmondják, hogy 768p, 30FPS, ha tetszik, ha nem, míg PC-n beállíthatod a felbontást, a grafika minőségét, és ha több FPS-t akarsz, lejjebb veheted a grafikát, vagy fordítva.)


Modok

(Testreszabhatod a játékokat, amikkel játszol, ezt konzolon nem tudod megtenni.)


Ingyenes online funkciók

(PC-n ingyen játszhatsz online, míg konzolon egy havi/éves díj ellenében használhatod az internetes funkciókat.)


Olcsóbb játékok

(Konzolon egy frissen megjelent játék 18-20 ezer, egy régebbi 10 ezer, míg PC-n egy új 10-13 ezer, és a régebbi játékok a Steam-en akár 1-2 ezerért is elérhetőek.)


Ár-érték arány

(Ha a konzol árából raksz össze egy gépet, az hasonlóan jól fogja futtatni a játékokat, és sok mást is tud.)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Érvek a konzol mellett:


Egyszerűség

(Csak berakod a lemezt, és már játszhatsz is.)


Exklúzív játékok

(Van néhány játék, ami csak konzolon kapható, pl: Forza, Halo, Uncharted, Killzone, The Last of Us)


Nem igényel ismereteket

(Ha PC-t raksz össze, tudnod kell, milyen alkatrészeket akarsz, ez igényel minimális hozzáértést, avagy utána kell kérdezned, míg konzolnál csak bemész a boltba, és eléd rakják.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gyakran felhozott TÉVES érvek a konzol mellett:


Kanapéról lehet játszani, TV-n, ami kényelmes

(Ezt a PC is tudja.)


Hosszabb ideig jönnek rá játékok

(Az Xbox 360 tényleg 9 évig húzta, de az a megjelenéskor egy csúcskategóriás PC hardverével rendelkezett. Az új konzolok egy alsó-középkategóriás PC alkatrészeit használják, valószínűleg ez a generáció nem fog 9 évig tartani.)


Olcsóbb

(Egy átlag PC-nél tényleg olcsóbb, de nem is tud annyit, és a drágább játékok, az online előfizetés miatt hosszútávon többe kerül.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Én a PC-t tartom jobbnak, ez gondolom kiderült. Ha egy olcsó gépet akarsz, 120-130 ezernél olcsóbban szerintem nem érdemes nézelődni, ott már sokkal gyengébbek, mint amennyibe kerülnek. A legjobb ár-érték arány pedig szerintem 150-250 ezer között van.

2015. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Húúú,hát nagyon köszönöm második válaszoló,hogy ennyit rám szántál :) Azthiszem döntöttem is :) Tudnánk beszélni privátban?

Ha igen,légyszi írj egy üzit.

2015. júl. 10. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!