Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jó a lézernyomtatóban?

Mi a jó a lézernyomtatóban?

Figyelt kérdés
Vagyis miben jobb mint egy hagyományos tintával müködővel szemben?
2008. szept. 3. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt olvasd el: [link]
2008. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1./ sokkal olcsóbb a működtetése (lap/ft arány/, mint a tintasugarasé

2./ nem szárad be a "tinta" (ill. itt a por), tehát szinte korlátlan ideig tárolható, míg a tintasugarasnál, ha kihagy az ember néhány hetet, akkor gyakran előfordul, hogy beszárad a fejbe a tinta és csak nagyon nehezen -vagy egyáltalán nem- lehet kitisztítani

3./ a nyomtatás tartósabb (a tintasugarasé egy idő után -pláne, ha napfény is éri- elhalványul, ill. megváltoznak a színei)

4./ kisebb a működési zaja, mint sok tintasugarasénak

5./ fel lehet használni egészen speciális feladatokra is (nyomtatott áramkör gyártás)

hátrányai:

- drágább maga a gép

- drágább a tonercsere (bár igen sok helyen már utántöltik a tonert...)

- a színes lézernyomtató magánfelhasználásra még irreálisan drága

2008. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is terveztem már hogy veszek lézeres nyomtatót mert a sima nyomtatómban hamar kifogyott a tinta és egy db tintapatron 6000 Ft.És a tintasugaras nyomtatóba kettő kell egy színes meg egy fekete.Most minek költsek minden hónapban 12000Ft-ot?Inkább veszek egy lézerest és megspórolok sok pénzt
2008. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni használatra sokkal kifizetődőbb egy fekete/fehér lézerprinter. Három évvel ezelőtt én is elgondolkodtam azon, hogy vegyek -e, aztán az igen mellet döntöttem. Nem bántam meg.
2008. szept. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan tegnap vettem egyet (eddig sima tintás printerem volt). Amit eddig el tudok róla mondani, hogy nagyságrendekkel gyorsabban nyomtat, és szebben is (igaz, csak monokróm, de általában szöveget nyomtatok). És míg ennél a tonerrel 12 khuf-ért 2500-3000 oldalt nyomtatok, addig a másik nyomtatómmal egy patronnal 4 khuf-ért csak 200-250-et.
2008. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na még egy pozitívum ami nem elhanyagolható: a kinyomtatott oldalon a tinta nem kenődik. (ha mondjuk végighúzod rajta az ujjad)
2010. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!