Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Debian jó? Megéri telepíteni?

A Debian jó? Megéri telepíteni?

Figyelt kérdés
Persze, linux operációs rendszer, de mennyire kezelhető? Mennyire támogatja a régi hardvereket? Lassú? Gyors? Használtátok-e már?..

2015. júl. 19. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel gyakorlatilag a népszerű disztribúciók mind Debian-ra épülnek (ubuntu, zorin, mint, stb), így persze. Én is azt használom, szinte minden disztró innen nyúl, ami debian alapú, ez meg a disztrók úgy 80%-a.


Attól függ, hogy milyen "gyors", hogy mit telepítesz fel és használsz rajta. A többi zubuntu/xubuntu/mubuntu/zorinbuntu/fakyeahbuntu annyit tesz, hogy default kiválaszt a több tízezer csomag közül "találomra" százat, és azt adja, míg a Debianban minden benne van.


A séf ajánlata: Debian Jessie Mate felülettel.

[link]

2015. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"Új vagyok a Linux világban, és fogalmam sincs, mi micsoda" -> Ubuntu


"Nem érdekel az agyoncicomázott irányított grafikus kinézet, az alkalmazásokat magam telepítem" -> Debian


"Hatékony, csettintésre induló oprendszert akarok, amiben csak az fut, amit én létezni engedek" -> Yocto distribution builder

2015. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Igen, jó a Debian, a stabilitásra is adnak, vagyis megér egy próbát, de inkább a Linux Mint-et ajánlom neked.

2015. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Ubuntut felejtsük már el, könyörgöm! Majdnem rosszabb, mint a windows. Illetve fejlesztők száma, tesztelési fázisok, security update-ek szempontjából konkrétan ótvarabb is!

Ubuntu helyett inkább windows xp - ott is fosnak bele a fejlesztésbe már, de legalább sokkal gyorsabb és több program van rá!

2015. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nos , a Debian-nak ugyanúgy lehet agyoncicomázott csicsás kinézete ,mint ahogy puritán , ezt pusztán a felhasználó ízlése és a gépigény határozza meg. Lehet tenni rá KDE-t , nem magasabb a gépigénye a unity-nál , testreszabhatóságban mégis reciproka neki , mert mindent ami a külsőségeket illeti olyan lesz amilyet a felhasználó akar. Mivel én ezt használom (Debian Jessie +backports KDE x86_64)

tapasztalatból mondom:)) Kérdező , ha hajlandó vagy esetleg utána járni pár dolognak amit esetleg nem értesz akkor nem lesz gond , érdemes használni.

3 változata van a rendszernek , elsősorban a stabil változatot + backports repositoryval érdemes használni , vagy testinget , de jobb meghagyni a stabil alapot.

2015. júl. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu-ról az a véleményem hogy egy bughalmaz.Már leírták elöttem hogy miért.Használtam is.A Mint-tel is volt problémám.1 frissítés után elpatkolt.

Igen megéri Windows-ról váltani.Az egyik legstabilabb disztró.A sebessége attól függ hogy milyen GUI-t raksz rá.De ha mondjuk egy középkategóriás gépre már bármelyiket lehet.Probálj ki többet.Sokkal személyre szabhatobb mint a Windows.Bár meg kell szokni a logikát de majd belejösz.A Debian-ra azért kell időt szánni.Feltelepítés 5 perc,bekonfigurálás fél vagy 1 óra.De utána már nem kell hozzányulni.Szerintem egy probát megér.

2015. júl. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%

maga a debian nem használ zárt drivereket,így 3D gyorsítás sincs,vagyis a linuxra kiadott játékok 80%-a felejtős.

az meg,aki simán feltolja ntfs-re az ubuntut,ne csodálkozzon,hogy bugos,hiszen az ntfs windows lapozó fájl,nem linux.

a linuxé ext4.

2015. júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Zárt driverek pillanatok alatt telepíthetők a non-free tárolókból. Az egy mítosz , hogy van bármi is amire az uborkák képesek , a Debian meg nem.
2015. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

phoenix: menj már ezzel az ubuntuddal! Kezdőknek a windows-t javasold vagy az androidot vagy ios-t!


A bughalmaz ubuntu annyit tud, hogy hetek múlva sűrű anyázás és linux szidás lesz a vége, amikor az upgrade elkefél valamit. Nem szabadna ezzel fertőzni a kezdőket se, mert azt fogják gondolni, hogy ez a normális működése a linuxnak, és többet ártasz a brand-nek, mint amennyit segíteni szerettél volna.

2015. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#10.Én se nagyon értem hogy miért fényezik annyira az Ubuntut.Teljesen eltér a Linux eredeti szemléletétől.

Az eredeti disztrók:Slacware,Debian,Arch,Gobo,LFS,Puppy Linux,Redhat...

A többi az csak fork és rosszabb mint az eredeti.Mert hiába egy seggbenyalos disztró ha a frissítésekre és ilyen egyébb dolgokra nem fígyelnek mert ezekből szoktak lenni a problémék.

2015. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!