Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyik laptop HDD-jét össze...

Akkoriskérdezeklesza kérdése:

Egyik laptop HDD-jét össze lehet kötni egy másik laptoppal, hogy az adatokat átpakoljam? Vagy a másik ötletem működhet?

Figyelt kérdés

Adott egy tönkrement laptop, ami nem kapcsol be kb 250GB-nyi fontos adattal.Adott egy másik is, amin van hely bőven, kb 1TB.Viszont azon meg nincs semmi, csak az op-rendszer.Hogyan lehetne összekötni a rossz laptop HDD-jét a jó laptoppal, hogy meglegyen a 250GB adatom?

Bár azon is gondolkoztam, hogy kicserélem a két laptopban a HDD-t, viszont szerintem elveszíti a garanciát az új(mondjuk amilyen szerencsém van minden elektronikai eszközöm 1 hónappal a garancia vége után döglik be, szóval eleve nincs sok hasznom a garanciával... :D ).


Ha csak kicserélem a két HDD-t, akkor felmerül bennem egy kérdés:Működni fog a rossz laptopból kivett HDD-n lévő op-rendszerrel és minden bizbasszal együtt a jó laptop vagy újra kell raknom rá mindent?Mert utóbbi esetében nem léptem előrébb.Az új laptopon Win 8.1 van a régin Win 7.Okozhat ez gondot egy csere esetén?



2015. júl. 25. 19:12
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Vegyél egy külső házat, utána úgy fog működni mint egy pen drive. Nem nagy költség.

[link]

[link]

2015. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+1 P.O.C. -nak
2015. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vagy veszel egy ODD keretet


[link]


az USB3-as külső háznál némiképp olcsóbb, viszont az USB2-esnél drágább.

Előnye viszont, hogy a notebook natív sata portját használja, és ez sokkal gyorsabb mint az USB3.


nem levegőben lógó megoldás, tehát véglegesen is beteheted az optikai meghajtód helyére az új winyódat.


Én arra használom, hogy az eredeti winyó helyére SSD-t tegyek, amin a rendszer fut.

2015. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ.
2015. júl. 26. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!