Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Állandóan leáll a gépem. Mi...

Állandóan leáll a gépem. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hétben szeret minden előjel, hibaüzenet nélkül lefagyni és az azt követő 2-3 másodpercben leállni, mintha kilőttem volna a gépet a főkapcsolóval. A fagyás alatt hiába nyomom meg a restartot, ugyanúgy, leáll. Ezeket mindet teljesen véletlen időközönként, van amikor a semmitől, van amikor két ablak között váltás alatt.

Tény, hogy egy ősréginek számító gép, nem is szeretnék már igazán rá költeni, de legalább addig nyúznám amíg itthon vagyok - nagyon max egy hónap.

Az OP rendszerrel biztos nem lehet hiba, többször is újra lett rajva, különböző rendszerekkel, túlmelegedés sem valószínű, mert legalább havonta egyszer takarítom a ventillátorokat, hűtőbordákat. Ventillátorok pörögnek, ram próbálgatás megvolt. Minden csatlakozik rendesen. A táp olyan másfél hónapja lehetett kicserélve. A hardverek nem elavultak.

Gép infó:

amd athlon 64 x2 4400+

2x1gb ram

asus a8v deluxe alaplap

ati radeon hd 2600/3600 vga (bár googleban sapphire hd 2600 xt néven könnyebben megtalálható)

chieftec 400w táp

xp op-rendszer

Bármi amit írnom kéne még a géppel kapcsolatban, szóljatok. Válaszokat köszönöm.


2015. aug. 16. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

sok minden lehet, de így első körben talán túlmelegedés

a sapphire hd2600xt kártyának nagyon rossz a hűtése,-legalább is ha ilyen

[link]

(nekem is ez van), nézd meg a hőfokokat a procinak és a vga-nak, 100% terhelés mellett, ha azok rendben vannak akkor még lehet kontakt hiba is, esetleg a RAM-t is teszteld, valamint a HDD-t

2015. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pinkpancser ***** válasza:
Ilyen időben én is melegedésre tippelnék. Nézd meg valami programmal (pl aida, siw, speedfan...).
2015. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen az lesz az.

Az a gond, hogy el se jut odáig, hogy terhelésnek tegyem ki, egyből leáll.

Alapjáraton:

Cpu: 33-38 fok között mozog inkább

Alap: 25-27

Gpu: 43-46

2015. aug. 17. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Én lecseréltem a VGA hűtőjét és megoldódott ez a gondom, de ettől függetlenül lehet más is nálad.
2015. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!