Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az ikonok lassítják a gépet?

Az ikonok lassítják a gépet?

Figyelt kérdés

Szóval, egyik barátom azon van kiakadva hogy mondta nekem hogy a gépemet nagyon lassítja az ha tele van rakva ikonnal az asztal, és látott nálam 30-40 ikont az asztalon.

Valahogy úgy gondolom hogy körülbelül semmit nem jelent ez egy 4x 2.20 Ghz -es procis gépnél, amibe van 4 GB ram , és HD videókártya. Tudom, nem egy csúcs gép, de nehogy már bármit is számítson akár egy irodai legócskább gépnél is hogy ha van 20-30 ikon az asztalon! Vélemények?



2015. aug. 18. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Bekapcsolásnál, az asztal betöltésénél minimálisan, de amúgy semmit sem számít.
2015. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen. Parancsikonok nem lassítják vagy ha hivatalosak akarunk lenni akk talán 1-2mp-et. Viszont az ilyen Proci+RAM használat mutató+tőszde+időjárás egy kicsit le tudja fogni
2015. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Az én XP-s ócskavasamon van vagy száz; nem mondom, hogy a képernyő kirajzolásánál ez észrevehetetlen, de sosem tapasztaltam, hogy lassabban működnének tőle a programok. Valahogy úgy képzelem, hogy változásig az asztal képe tárolódik, a rendszer nem foglalkozik azzal, hogy minden képfrissítéskor alapról építgesse föl a képernyőt -- nem tudom, így van-e, de ha közelítem az igazságot, akkor édesmindegy neki, hogy mit ábrázol a tárolt kép. Ha az ikonok már fel vannak rajzolva, azok is ugyanolyan képrészletek, mint a többi.
2015. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Lényegében az asztalon lévő ikonok alapvető szerepe az, hogy azokat a programokat, amire az ikonok mutatnak, könnyen el lehessen indítani, keresgélés nélkül.

Ha az asztal betöltését nem számítjuk, a működés szempontjából már teljesen mindegy, hogy az adott ikon(ok) az asztalon, vagy valamelyik mappában van(nak).

Ez természetesen nem vonatkozik a tálcán, a jobb alsó sarokban lévő ikonokra, amik a háttérben futó, elindított programokat jelzik.

2015. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!