Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy számítógépet hogyan tudok...

Takker01 kérdése:

Egy számítógépet hogyan tudok hálózatba kötni két nyomtatóval úgy, hogy wifin keresztül net is legyen a gépen?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy hálózat, ahol egy számítógéphez két nyomtató van kötve egy TP-LINK TL-WR740N router-en keresztül. Eddig a netet mobilról kapta a számítógép, de most szeretném kihozni a netet wifin keresztül.

Kerestem a neten beállításokat, de vagy a nyomtatók működnek a hálózaton, vagy a net megy. A kettő együtt sehogy sem akar összejönni.

Próbáltam USB adapterrel is, de akkor is vagy a nyomtatók mennek, vagy a net (ennél ahhoz, hogy a a netet lássa, le kellett tiltanom az otthoni hálózatot, amihez a nyomtatók voltak csatolva - a gépen win7 van).

Aztán azt mondták, hogy úgy kell, hogy a wifi jelet fogom a routerral, és azt egy switch-be dugom, és ebbe a switch-be dugom a nyomtatókat és a számítógépet is.

A switch egy TP-LINK TL-SF1005D lett, de ezen keresztül csak azt tudom elérni, hogy a net megy a gépen, viszont a nyomtatókat nem kezeli.

Most visszaállítottam mindent az első (mobil netes) állapotba, mert nyomtatnom kell. Ennél a beállításnál ha lekérdezem a hálózati térképet, akkor nem jelzi ki a nyomtatót, annak ellenére, hogy működik.

Tehát ebben a problémában szeretném a segítségeteket kérni, hogy a net is menjen és a nyomtatás is.


2015. aug. 23. 03:09
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Nem vágom mi köze a hálózati nyomtatásnak az internethez. Itt valami nagyon meg van kutyulva. Hogy van bekonfigurálva a router? A nyomtatók milyenek? Hálózati kártyával csatlakoznak, vagy USB -n a géphez és ott vannak megosztva a Windowsba?
2015. aug. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs routerben valami printer sharing opció?


firmware-t frissítettél a routeren?

Forwarding Upnp bekapcsolva? Enabled?


milyen nyomtatók?

hova csatlakoznak a nyomtatók?


hálózati nyomtatók lan porttal esetleg wifis vagy csak usb?

2015. aug. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi a "hálózat", akkor miért bonyolítod?

A nyomtatókat közvetlenül összekötöd a géppel egy sima USB kábellel és meg is van oldva a problémád. Gyönyörű szépen menni fognak a nyomtatók és a hálókártyád sem fog megbolondulni attól, hogy egyszerre két feladatra akarod rávenni.

2015. aug. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Üdv!

Először is köszi, hogy foglalkoztok a témával!

Reklámdekorációval foglalkozom, úgyhogy ezek nem sima usb-s nyomtatók. Az egyik egy Roland eco-solvent nyagyformátumú tekercsnyomtató, a másik egy Konica Minolta színes fénymásoló. Mindegyik hálózati kábellel csatlakozik.

A netnek semmi köze a nyomtatáshoz, de jó lenne, ha mondjuk elindítok egy nagy öntapadó nyomtatást (ami akár órákat is elmegy), akkor közben tudnék netezni.

Nem akarom a nyomtatókat több gép között megosztani, illetve a wifi-n bejövő netet sem akarom több gépre osztani, csak azt akarom , hogy minden működjön egyszerre.

Jelenleg a routerbe csatlakozik a két nyomtató és a számítógép. Alapvetően nem is kell semmit állítani ebben az esetben, mert rendesen működnek a nyomtatók, viszont valahogy rá kéne varázsolni a gépre a wifi-netet.

Ha USB wifi adaptert raktam a gépbe, akkor azzal csak úgy tudtam fogni a netet, ha a hálózati és megosztási központnál letiltottam a routert - ekkor viszont nem mennek a nyomtatók.

Összeraktam úgy, hogy a router csak a wifi jelet veszi, és ezt kötöttem tovább egy switch-be, illetve ebbe a switch-be jött még a számítógép és a nyomtatók. Ebben az esetben a net ment, viszont a nyomtatókat sehogy sem sikerült elérni.

Én úgy gondolom, hogy valamit a windowsban kellene jól beállítani, bár azt nem értem, hogy ha a switch-be bedugom a számítógépet és a nyomtatókat, akkor miért nem tudok nyomtatni.

2015. aug. 24. 01:30
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
IP cím ütközés nincs véletlenül?
2015. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Roland 192.168.0.202

A Konica 192.168.0.220


Nem akarok úgy tenni, mintha értenék hozzá, de amiket olvasgattam, az alapján kérdezem, nem lehet, hogy a switch nem tudja kezelni ezeket a 202 - 220 ip tartományokat? Bár gondolom, ha kellene neki valami külön beállítás, akkor a használati útmutatóban leírták volna.

A routernak legalább vannak beállítási lehetőségei, és ha jól gondolom, akkor a számítógépnek az osztja automatikusan az ip címet. Ha a gépet a switch-be dugom, akkor nem tudom, hogy a gépnek kellene-e beállítani ip címet?

2015. aug. 24. 12:35
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
Ha nyomtatók DHCP kliensek, akkor a router oszt nekik IP -t. A switch -en nincs DHCP ő csak egy sima elosztó.
2015. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!