Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fekete képernyő startup...

Fekete képernyő startup során, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy frissen újrahúzott, windows 8 clean install számítógép bekapcsolás után eljut a windows logóig, majd a képernyő feketeségbe csap át, ellenben a pointer látható/mozgatható. Némi mozgatás után feltűnt, hogy a pointer egy részen átváltozik kurzorrá, tehát szövegmezőt érzékel, ellenben látni nem látszik semmi. Ez több újraindítás után is fennállt, majd ez a gép át lett rakva egy másik asztalra, másik monitor, billentyűzet, egér lett rákötve, és működött. Az eredeti helyére visszavíve, az eredeti perifériákkal nem. Majd az összes perifériát sorban lecserélve az előző asztalnál használtakra (monitor, egér, billentyűzet sorrendben) ismét rendesen működött, később egér lecserélése után is, több újraindítást követően is jól működött. Mígnem egy másik monitor lett rákötve, és ismét feketeség fogadott a startup során. Ezután viszont az addig használt monitort rákötve sem múlt el a hiba. Konfigurációt nem tudok adni, mert munkahelyi gép, én meg fél 12-kor itthon vagyok :D


A kérdésem annyi, van bárkinek bármi ötlete, hogy mi okozhatja ezt a hibát? Csökkentett módos indítást nem próbáltuk még, de én eleve valami hardverhibára gyanakszom, alaplap vagy videokártya lehet a ludas, már csak azért is, mert a hiba fennállása alatt is, távoli gépről be tudtunk rá jelentkezni, tehát maga a rendszer elméletileg működik rajta.


Előre is köszi :)


2015. aug. 24. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet h valami buherált verziót szedtél le.
2015. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hardver lesz valószínűleg. Viszont nem feltétlenül hiba. Ilyen céges gépeknél rendkívül ritka, hogy "frissebb, lágyabb, jobb" videokártya van bennük, és egyszerűen arról lehet szó, hogy nem kompatibilis a 8-cal.
2015. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mint mondtam én nem ismerem a gép pontos konfigját, de ha i7-es processzor, meg 16GB RAM van benne, (márpedig az van) akkor azért feltételezem, hogy a vidikártya sem KisPista kft-s :D


Mindegy, majd reggel meglátom, mit lehet vele ügyködni, addigis várom, ha valakinek van még válasza :)

2015. aug. 25. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre hogy csak Intel processzoros gépeknél van ez a jelenség, a Windows 7 is csinálja a munkahelyen. Nyomni kell egy control alt delt, kijelentkezni majd vissza általában.
2015. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"kijelentkezni" Bejelentkezni se lehet, mert már a startup alatt befeketít :D
2015. aug. 25. 00:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor várnod kell vagy fél órát hogy betöltsön. Hogy mi az oka azt nem tudom.
2015. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor legközelebb találkozol a géppel, nézd meg, hogy pontosan milyen GPU van benne, és milyen driver van hozzá telepítve. Enélkül tényleg csak találgatni lehet.
2015. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!