Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ebbe az alaplapba jó lesz a...

Ebbe az alaplapba jó lesz a régi merevlemezem?

Figyelt kérdés
Most készülök venni pár új dolgot a gépembe és az alaplap egy gigabyte GA-F2A68HM-DS2 es alaplap amin Sata 3 -mas csatlakozók találhatók és a mostani merevlemezem az samsung HD252HJ 250GB Sata 2 es.Ezek akkor nem fognak eggyüt működni nekem ?
2015. aug. 27. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Gond nélkül működni fog. Persze ha tennél alá egy SATA3-as SSD-t is, emezt meg csak adattárolásra használnád, akkor lenne az igazi. Mintha a biciklidet rakétára cserélnéd.
2015. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos egyenlőre nem engedik az anyagiak,hogy merevlemezre is beruházzak meg egyenlőre elég is ami van most.Viszont néztem hasonló tudású alaplapokat Asrock-ot ugyan ez csak Sata2 es csatlakozókkal..most akkor melyiket érdemes megrendelni ?Gondolom ha a vinyó nem sata3 mas akkor felesleges olyan alaplapot venni mert jobb úgysem lesz tőle viszont a Sata 2 es alaplappal biztosabbra tudnék menni,hogy nem lesz gond.
2015. aug. 27. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért érdemes SATA3-ast venni, mert már elég régen elterjedt, és a 2-es pedig régi, tehát az olyan alaplapok se túl modernek. Illetve nem tudom, te hogy vagy vele, de én pl. nem 1-2 évre veszek alaplapot. Ha nagyon régit veszel, nehezen működik együtt a jövőbeli cuccaiddal. (Pl. mi van, ha 2 év múlva veszel egy SSD-t. Működik 2-es porton, de nem az igazi.)
2015. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz és ha később veszek merevlemezt jobban is járok.Köszönöm a segítséget,csak a boltban arra kérdeztek rá,hogy satás vagy IDE csatlakozós-e azt hiszem ez a kettő lehetőség volt..nem tudtam rá válaszolni csak nem gondoltam,hogy sata 2 és 3 közt is lehet variálni.De lényeg,hogy működni fog.Köszönöm a gyors segítséget !
2015. aug. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!