Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A 4gb ramomom-ból miért csak...

A 4gb ramomom-ból miért csak 3.25gb ismer fel a gép?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 2gb-os rammot és ahogy beleraktam a gépbe (amibe mégúgy volt 2gb) és bekapcsoltam csak 3.25gb-ot ismert fel. Lehet hogy a márkája miatt vagy a órajele miatt? Előre is köszönöm a válaszokat!!!

2015. aug. 27. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert 32 bites Windows van telepítve a gépedre.
2015. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 -Martin- ***** válasza:
Rakj fel egy 64bit-es Windows-t a gépedre, és jó lesz.
2015. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Asztali gép? Hány slotos? Ha 64 bites rendszered van, próbálj meg slotot cserélni, meg fújd ki a port a rekeszből.

Egyébként ez 32 bites rendszereknél szokott előfordulni. A 32 bit max 4 giga memóriát kezel, viszont ebbe benne van a vga memóriája is, ami ugye levonódik belőle.

Az érdekes az, h pl a nővéremnek hiába van 64 bites rendszere, a 4ből 3,7et lát

2015. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

64bites a gépem windows7 ultimate van rajta.

cserélgettem már a slotokat de semmi.

Asztali gép,2db dd2-es slot és 2db ddr1 slot. (alaplapom: asrock 775t wins hdtv)

2015. aug. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!