Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom DVD-ről...

Miért nem tudom DVD-ről telepíteni az új laptopom, ha a BIOS-ban be van állítva, hogy a DVD legyen az elsődleges boot device?

Figyelt kérdés
Egy Lenovo B50 laptopot vásároltam és sehol nem találok hozzá, érthető segítséget. Egy ismerősöm, illetve egy youtube-os videó segítségével, beállítottam a BIOS-ban a megfelelő paramétereket. A DVD olvasó működik, legalábbis hallható, hogy elindul, de a DVD-t mégsem olvassa be. Az asztali gépemen ugyan ez a DVD gond nélkül elindul. Próbáltam pentdrive-ról is telepíteni, természetesen ilyenkor ezt állítottam be first-nek. A pentdrive világított, de ugyan azt a fekete képernyőt kaptam vissza, csak akkor fent pár sort még kiírt a gép, amit nem értek. A segítséget előre is köszönöm!!

2015. szept. 5. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a Lenovo laptopokon van egy gomb a töltö csatlakozó mellett amit tollal benyomsz, bejön egy menu abból kiválasztod a boot (vagy mi már a neve) közben legyen bent a pendrive, és utánna ott kiválasztod.Nekem Samsung laptopon nem lehet pl Rufussal készített usb telepítőt használni, csak a Microsoft oldaláról letöltötteket, pl a 10-et leszeded megcsinálja a telepítőt a program és a fentit megcsinálod
2015. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Úgy néz ki sikerülni fog a dolog, legalábbis már folyamatban van. A kis gombocska is hasznosnak bizonyult! :-) Először én is Rufus-t használtam az átalakításhoz, most pedig WiNToBootic-ot és úgy látszik ez tetszik neki. Ez a lehetőség nem merült fel bennem, hogy a gépem ilyen válogatós. :-) Még egyszer köszönöm a segítséget!! ;-)
2015. szept. 5. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!