Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki megnézheti az emailemet?

Mia007 kérdése:

Valaki megnézheti az emailemet?

Figyelt kérdés
amikor bele akarok menni, mindig kidob a szam.gep egy olyan szoveget, hogy lehet hogy egy harmadik szemely figyeli a lepeseimet. fel tudjak torni a jelszomat?
2008. szept. 8. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit latsz uzenetet, az egy alap biztonsagi figyelmeztetes. Ha egy olyan jelszot adsz meg, ami tartalmaz a betukon kivul mas karaktert, esetleg nagybetut, akkor sokkal kisebb a valoszinusege, hogy barki fel tudja torni.
2008. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, hogy mi írja ezt ki, de ha már kiírja az nem véletlen. Gondolom ilyenkor egy keyloggerre gondolhat a gép, ami viszont elég problémás mivel minden leütött karakteredet naplóz és küldi a hunyónak. A windows-t újrahúzni sosem haszontalan.
2008. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hintalow ***** válasza:

Szerintem kicsi az esélye, hogy keylogger, vagy hasonló kártékony program fut a gépen. Mert: ha teszem azt a gépen található vírus/spyware írtó, esetleg tűzfal küldi ezt az üzenetet, akkor már észrevette ezt a programot, ebben az esetben az ijen jellegű programok vagy önállóan eltávolítják, vagy érthetően megadják a lehetőségeket:(pl.törlés/karantén/figyelmen kívül hagyás stb.) És nem tesznek homályos utalást, hogy talán van ott valami...

Tehát első körben azt kéne kideríteni, hogy honnan érkezik ez az üzenet. Az ímél weblapjáról? (milyen mélt használsz?) a gépedről? esetleg máshonnan? Lehet hogy maga az üzenet a kártékony program, és olyan oldalakt akar "reklámozni" ahonnan leszedheted a "szükséges" programot a nemlétező behatolók ellen.

2008. szept. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hintalow ***** válasza:
Ez előző vagyok, természetesen ILYEN jellegű programokat akartam írni. (Nincsen itt javítási lehetőség a kommentbe?)
2008. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

email cimem a lajt.hu - nal van, de van a gmail-nel is. Koszonom szepen a valaszokat, bar nem tudom megerteni hogy kinek es miert van szuksege az en email-re...Tenyleg nagyon rendesek vagytok hogy irtatok. A jelszomat meg fogom valtoztatni es lesz benne kis es nagy betu is.

koszi megegyszer

M

2008. szept. 9. 07:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Na szoval. leirtam hogy mit dob ki a gépem mikor be akarok lepni az emailemhez.


BIZTONSAGI FIGYELMEZTETES

Egy titkositott oldal elhagyására keszul. Azokat az informaciokat, amiket mostantol kuld, konnyen olvashatja egy harmadik személy.


Ertelmetlen szamomra hogy milyen titkositott oldalrol megyek el, mikor egybol az email-re megyek. Nem ertem.

2008. szept. 9. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 írta jól: ez az ALAP biztonsági figyelmeztetés, amit MINDIG kiír a böngésződ, ha titkosítatlanul küldesz adatot.


Egyébként neked újdonság, hogy az e-mailt bárki olvashatja (persze, aki egyébként hozzáfér)?


Olyan, mintha nyílt levelezőlapon írnál papíros levelet. Amerre megy, bárki olvashatja.

2008. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:
100%
A 3. válaszoló vagyok. A szövegét elolvasván szerintem is alap figyelmeztetés.
2008. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!