Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy újabb Linux (kubuntu 15....

Egy újabb Linux (kubuntu 15. 04) telepítése esetén a könyvtárfából minek ajánlottok külön particiót és mekkorát? Például ez így oké lenne külön particiókhoz: /, /boot, /home, swap? Mekkora tárhellyel ajánlott?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én sose rakok boot partciót.

a boot részt közvetlen telepítem a merevlemezre.

tehát / - ez a rendszer partíció, /home - megfelel a windows D partíciójának , / swap ( cserehely ) - ezt néha ram helyett használja,ha a ramok teiltődnek.


a swap 1-2-max4 giga,a másik kettőt tetszőleges méretbe.

2015. szept. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is csak a home-t szoktam külön rakni. (meg természetesen a swap-ot)
2015. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyökér, Home, Swap, itthonra raktam egy data partíciót is a titkosítás végett, ide mentem a fontos dolgokat a gyermek elöl.
2015. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja nem írtam méretet, gyökér 15Gb, Swap 4Gb, Home 100Gb, Data 200Gb.
2015. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

/ : 8-32 GB, disztrótól függően, és akkor ebben a /boot is benne van (Nálam Linux Mint + MATE-nak 32GB, és most van kb. 1/3-ig kihasználva)

swap : a RAM mérete, de 2-4 GB-nál nem kell több

/home : ami marad a lemezen, vagy amennyit szánsz neki. Általában ez a legnagyobb.


De ez csak egy tipp, sokféleképpen elosztható. Van sok jó leírás is hozzá a neten. ("Ubuntu telepítése")

2015. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
Attól függ. Legacy BIOS esetén swap, /, /home. A gyerek elől meg nem kell titkos partíció, csak nekik másik user. Az UEFI viccesebb. Neki kell egy FAT32 partíció, amin észleli a shell a rendszertöltőt, ezt érdemes egyből a /boot alá becsatolni. Utána swap, /, /home célszerű, a többi, különösen a /usr csatolásával sok a nyűg.
2015. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Ja, és a mekkora. / nagyjából 25G, elég körülményes még uborkával is a felénél többet belakni. Az UEFI-s /boot 512M. Ha laptop, akkor swap=memória, oda ment minden adatot suspendnél. Ha asztali, akkor nem nagyon fogod suspendálni, úgyhogy 512M bőven elég. (Amúgy nekem még így is megy a suspend, nagyon spórolósan bánik az Arch a memóriával.)
2015. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 particiót érdemes.1 gyökérkönyvtárat (/) 20GB-t,1 home-ot amennyit csak akarsz(30-40GB bőven elég)és egy cserehelyet(swaps-et)a ram másfélszerese legyen a mérete.
2015. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdő linuxos vagyok, de már kezdem átlátni ezt a részét a leírtak alapján.
2015. szept. 10. 00:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért a swap nem csak a suspendhez kell. :))
2015. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!