Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adobe Illusztrator program...

Adobe Illusztrator program GUI-ja, ahogy dolgozok benne, sokkal gyorsabb a válaszideje ha DVI-n és nem HDMI-n van rákötve a monitorra, miért?

Figyelt kérdés

Melóban Illusztratorral dolgozunk, s van egy WQHD-s felbontású monitorunk. Ha dolgozok rajta pl közelítek és távolítok illetve balra vagy jobbra húzogatom a grafikát a képernyőn akkor kényelmetlenül nagy a válaszidő. (kb negyed és fél másodperc között)

Van még egy PC azon kisebb felbontású monitor van és szinte azonnali a válaszidő, gondoltam azért mert nagyobb a felbontás így már nem bírja a nagyobbat kezelni.

Csak hogy azt is próbáltam hogy leveszem a felbontást ugyanannyira mint amennyire van a másik gyengébb PC-n akkor sem jobb a helyzet szinte semmivel sem.

Na ilyenkor fogtam összekötöttem HDMI helyett DVI-vel és csodák csodájára azonnali válaszidő volt ugyanazon a felbontáson mint ami volt HDMI-nél.

HDMI-vel miért nem jó?

DVI-n nem hagyhatom, mert ha azon felteszem a natív WQHD-s felbontásra brutálisan pixeles lesz az egész mintha csak egy valamiféle felskálázott felbontás lenne szóval úgy használhatatlan.

Nem natív felbontáson használni azt a monitort pedig nincs értelme hisz nem azért vettük meg 600 eur-ért, hogy leskálázva használjuk.. kiszeretnénk használni a max felbontást mert szükség is van rá.


Specifikációk:

1.Problémás PC:

Intel core i7-4790k 3,4Ghz

16GB RAM

256GB SSD

nvidia gtx 630 2GB.

Monitor Dell 27" WQHD Típusszámot most itthonról nem tudom.


2.Jó válaszidejű PC:

-i5 2380p 3,4Ghz

8GB RAM

512GB HDD

Radeon 6670 2 GB


Alaplapját most nem tudom egyik gépnek sem.

Mind a két gépen Windows 7 Ultimate 64Bit-es van.


Grafikus illesztőprogramot már próbáltam újra rakni, egyébként a hivatalos oldalról letöltött legújabb verzió van rajta.

Mi lehet a probléma?


2015. szept. 11. 22:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!