Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi foglalja a helyet a C...

Mi foglalja a helyet a C meghajtón?

Figyelt kérdés
Ma csak körülbelül megnéztem, és a Program Files, Program Files Files (x86), és a Felhasználók mappa foglal összesen 50 gigát. A meghajtó 99,9 gigára van állítva. Szabad terület 3 giga, és folyamatosan fogy. Tehát a kérdésem az volna, hogy hová tűnt el a meghajtóm majdcsak fele? Használok CCleanert. Op rendszer pedig Win7 64

2015. szept. 12. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendszervisszaállítás,hibernálás,biztonsági mentés készítésének kikapcsolása megoldhatja.
2015. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megtaláltam mi a hiba, csak még sem. A Windows mappa foglal 40 gigát. Ha a mappára kattintok, 40 gigát ír ki. Ha a mappán belül kijelölök mindent, akkor csak 24 giga cuccot talál. Na most ilyenkor mi a hiba?
2015. szept. 13. 00:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs hiba, sosem fogsz akkora foglalt összterületet összeszámolni a mappák méretének összeadásával, mint amennyit a gyökérből számol. Még a rejtett mappákon túl is vannak olyan rejtett állományok, amihez a rendszer nem enged hozzáférést, a saját stabilitása megóvásának érdekében, mert vannak olyan elvetemült felhasználók akik úgy szabadítanak fel helyet, hogy minden általuk feleslegesnek vélt mappát elkezdenek random törölgetni, hogy helyet csináljanak.


A Windows olyan rendszer, hogy folyamatosan nő a mérete. Ha helyet akarsz csinálni akkor használd a beépített lemezkarbantartót vagy kapcsolj ki felesleges szolgáltatásokat, esetleg külső programot, ami biztonságosan szabadít fel helyet, de a mappás módszert ne csináld.

2015. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont 40 gigát mégiscsak soknak tartok.
2015. szept. 13. 00:58
 5/9 Argloss ***** válasza:

Pl.:

C:\Windows\Installer


Az nvidia is szereti tárolni a régi telepítőket. Temp mappa. Felhasználói mappában lévő temp mappa. Böngésző gyorsítótár stb.

2015. szept. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Argloss ***** válasza:

Ezzel meg tudod nézni, hogy mi mennyit foglal: (érdemes rendszergazdaként indítani)

[link]

2015. szept. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet elkezdte az auto update letölteni a win 10?
2015. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyom a dolgokat és újra rakom inkább az egészet, ártani nem fog neki.
2015. szept. 17. 21:32
 9/9 A Csekka válasza:

A Csekka nevű felhasználó válasza:


Üdv mindenkinek.A problémám nekem is ugyanaz ami a téma(topic)címe,fogyakozik folyamatosan a hely a C meghajtón,miközben a D meghajtón van még majdnem 200 giga helyem,+ az E meghajtóm még le sincs formázva,ott is van kb. 300-350giga.Szóval végigcsináltam a "Temp" mappa törlését mindkét helyről,Cc-cleanert rengetegszer,Samsung Easy Support Centerben a lemezkarbantartást,Start menüben a lemezmeghajtóknál a lemezkarbantartást,most ott tartok,hogy a C meghajtó gyökerében nem találom sehol a pagefile.sys nevű(rejtett)fájlt,hogy kitörölhessem.30-80 mega között ugráló szabad helyem maradt,és az Sw-update folyamat tolja a frissítéseket,meg hogy Windows 10-re váltsak át ami 2.4 gigát kajálna meg,összesen pedig minden karbantartás,tisztítással van kemény 885 megám.Programot már nem tudok törölni+felesleges is,mivel azok nem is foglalnak sok helyet egyáltalán.A lemeztöredezettség-mentesítést még nem próbáltam nem tudom,hogy az segítene-e helyet nyerni.Örülnék,ha valaki tudna segíteni valami ötlettel.....

Illetve a fentebb írt hozzászóló elmagyarázhatná máshogy,hogy megértsem én is,hogy a hibernálás hogyan működik? Nem szeretnék+ (nem is tudok) újratelepítést végezni ha kikerülhető,csak valami módon pár giga szabad helyet nyerni. Köszönetem előre is mindenkinek....

2015. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!