Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire való a formázás?

Mire való a formázás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy mire való/használják a formázást? Én már használtam a formázást de nem értem mire való. És mikor utána néztem ennek a dolognak akkor talátam olyat is,hogy "Hogy kell a pendrivet formázni NTFS vagy exFAT" (Lehet,hogy rosszul írtam le. De erre a kérdésre is kérnék válasz.) A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. szept. 14. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent eltüntet az adott eszköztől (pendrive, merevlemez)
2015. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve fájlrendszert (NTFS vagy exFAT) is így változtathatsz rajta.
2015. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az file allokációs tábla (=inode) létrehozására a partíció méretétől függően.
2015. szept. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:
Tulajdonképpen -leegyszerűsítve- olyan, mint amikor bevonalazod az üres lapot, hogy könnyű legyen rá írni. Mivel többféle fájlrendszer létezik, az meg olyan, mintha a sima folyóíráshoz egyforma vonalakat húznál, a kottához meg ötsoros vonalakat.
2015. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De egy pendrivet NTFS vagy exFAT kell formázni?
2015. szept. 15. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy. Annyi hátránya van az exFAT-nak hogy ha Linuxos gépbe dugod akkor valószínű nem fog menni.
2015. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Általában FAT, vagy nagy fájlok (4 GB felett) használata esetében az exFat. Az NTFS inkább merevlemezekhez való.

Ennél bővebben itt (is) olvashatsz a témáról: [link]

2015. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. szept. 15. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!