Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP-t telepítenék újra...

Windows XP-t telepítenék újra pendrive-ról, de bootoláskor kiírja, hogy "Disk read error occured". Mi a baj?

Figyelt kérdés

Rufusszal csináltam a pendrive-ból boot pendrive-ot a gépen lévő Windows XP ISO fájljából. Ezután újraindít, BIOS-ban beállítom az USB-t elsődleges meghajtónak. Majd megint újraindít, fel is ismeri a pendrive-ot, be is bootolna, mert a Windows XP logó helyett a "Press any key to continue" jelenik meg, amire nyomok valamit, ezután kiírja ezt, hogy "Disk read error occured".


Mi lehet a baj?


Ha még az segítség, akkor annyit mondok, hogy egy 8 gigás Kingston pendrive-ról van szó, ami NTFS-ben van. Eredetileg FAT32-re tettem volna, de mikor betallóztam, hogy melyik ISO fájlból csináljon boot pendrive-ot, akkor a Rufus automatikusan beállította az NTFS-t, én meg úgy gondoltam, jobb lesz, ha hagyom, ahogy ő csinálja.


A fájlrendszer a baj? Esetleg a pendrive? Van egy 16 gigás SanDisk-em is, próbáljam meg azzal. Vagy maradhat ez, csak akkor FAT32-be rakjam át?


2015. szept. 15. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj másik ISO fájlt. Ha torrentezett akkor lehet rosz.
2015. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Torrentről szedtem, de nincs másik. Ebből az ISO-ból lett feltelepítve a gépre az XP, ezt írtam ki DVD-re és arról lett anno feltelepítve. Ez a DVD már 3-4 éves, megadta magát /nem olvassa a DVD meghajtó/ és emiatt akartam USB-ről telepíteni. Ugyanezt az ISO-t Rufusszal kiírtam erre a pendrive, de erre meg kiírja ezt a "Disk read error occured"-et...
2015. szept. 15. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van egy PowerISO programod, akkor készíts azzal bootolható pendriveot, előtte formázd le FAT 32-re.
2015. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Megpróbálom még egyszer a Rufusszal. Ha nem lesz jó, megpróbálom a PowerISO-val is.

2015. szept. 15. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!