Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az online kérdőíveket egy IP...

Az online kérdőíveket egy IP címről hányszor lehet kitölteni?

Figyelt kérdés
Ha a közismert kérdőívkészítő oldalakon készítek egy kérdőívet, akkor azt egy személy (egy gépről) hányszor töltheti ki?
2015. szept. 16. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
1 IP -ről egyszer, ami nem jelenti azt, hogy 1 fő egyszer.
2015. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában bármennyiszer, mert manapság az az 1 IP címről érkező látogató nem jelenti azt hogy csakis 1 személy lehet az. Nem csak a klasszikus iskola/könyvtár/munkahely/egyéb közösségi hely példájából kiindulva, hanem az otthoni hálózatokra is egyre jellemzőbb, hogy többen használják, és ezzel tömegeket zárhatsz ki.


Létezik korlátozási lehetőség, például e-mailes azonosítás esetén nem biztos hogy leáll valaki trükközni és létrehozni több fiókot, a másik lehetőség a szűrésre a feldolgozott kérdőíveknél van, ahol jobb esetben ki tudod szűrni a beküldés idejéből, gyakoriságából és azonosságából, hogy azt 1 személy duplikálta (minél több kérdés esetén az azonos válaszokból).


A legjobb eset, ha az oldal logolja az IP-címeket, és te azokra tudsz szűrést végezni, ha valaki tud erre ingyenes példát mondani az nekem is sokat segítene. Én eddig Google Formot használtam, ahol nincs IP-gyűjtés (vagy csak bonyolult módszerrel oldható meg, vagy nem is), úgyhogy én eddig csak a nyomozós módszerre hagyatkoztam a duplikációk szűrése miatt.

2015. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor a Google Form hasznosabb abból a szempontból hogy egy gépet használók is ki tudják tölteni.

2015. szept. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!