Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem megáll közvetlenül a...

A gépem megáll közvetlenül a bekapcsolás után, nem megy tovább, a piros lámpa pedig nem alszik el. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az van, hogy bekapcsolom, piros lámpa pedig folyamatosan égve marad, az indításkor szokásos "csippanó" hang sincs és egyszerűen az egész csak áll, nem megy tovább. Újraindítani/kikapcsolni se tudom. Ki kell húznom a tápegységből a vezetéket, csak úgy kapcsol ki. Ezután visszadugom, megint bekapcsolom, és megint ugyanaz. Ezt kb. 3-4-szer egymás után el kell játszani és csak akkor hajlandó a gépem normálisan elindulni...


Mi lehet ez? Eddig soha nem volt ilyen. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy 2006-os gépről van szó...


Illetve mostanában van még olyan is, ha készenléti módba teszem, akkor nem tudom belőle visszahozni, hanem szintén azt kell csinálni, hogy kihúzom a konnektorból, visszadugom, majd újra bekapcsolom...


2015. szept. 16. 21:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Jah, és olyan hamar áll meg, hogy nem csak a Windows-t nem hozza be, hanem a kezdeti képernyőt se, tehát ahol kiírja a memóriát, az alaplap/CPU típusát és a csatlakoztatott meghajtókat. Magyarul még a BIOS-ba se tudok belépni így.


De előbb 3-4-szer egymás után megcsináltam ezt a ki-behuzigálást a konnektorból, és utána már jó lett. Csak aggasztó, hogy mi lehet ez.

2015. szept. 16. 21:53
 2/10 anonim ***** válasza:
vidd el a szervízbe rakják újra
2015. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 pinkpancser ***** válasza:

Vagy sz@r vinyó, vagy kondis táp, vagy kondis alaplap.

Az elsőt úgy tudod kiszűrni, hogy vinyó nélkül indítod. Ha mindig indul, az a baj. Ha így sem, akkor megnézed a táp tipusát és megírod ide, illetve egy kölcsöntáppal kipróbálod. Ha úgy sem, akkor marad a lap.

2015. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kapcsoljam ki a gépet, kössem le a vinyókat, utána pedig kapcsoljam be? Gondolom, nem elég az, ha a BIOS-ban letiltom őket, fizikailag is le kell választani?
2015. szept. 17. 13:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért remélem, hogy toronymagasan az alaplapnak van a legkisebb valószínűsége...
2015. szept. 17. 13:28
 6/10 pinkpancser ***** válasza:
igen, adat és tápkábel is legyen lehúzva.
2015. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom. Habár most megy a gép.


Egyébként olyat is csinál, igaz, ezt már 2-3 éve is csinálta, hogy naponta legalább 1-szer újraindul. valamikor 2-szer, de az ritka. Ma már túl van a második restarton is + egy fagyáson.

2015. szept. 17. 13:46
 8/10 A kérdező kommentje:

Most próbaképpen csak úgy simán lekapcsoltam, majd vissza. Szó nélkül elindult, nem állt meg sehol. Ezután kipróbáltam egy készenléti leállítást is. Abból is simán vissza tudtam hozni, miután megnyomtam a gép bekapcsoló gombját. Nem kellett restartolnom.


Most úgy nézem, hogy jónak tűnik, így lehet, hogy egyelőre nem kötögetek semmit. :)


Egyébként azt még hozzáteszem, hogy a gép háza valami kegyetlen poros /pl. a CPU ventilátorlapátjain rétegben áll a por.../, régen volt takarítva. Illetve a Windows is kb. 2 és fél éve, valamikor 2013 elején lett újratelepítve. Lehet, hogy csak hanyag vagyok és az a baj?

2015. szept. 17. 13:57
 9/10 pinkpancser ***** válasza:
Akkor ideje takarítani, mert a por a tápot is ki tudja nyírni. És ha nem minőségi cucc akkor az vihet magával mindent.
2015. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Viszonylag elég minőségi a gépben minden, igaz, már régi/elavult. De 9 éve nagyon jó szolgálatot teljesít. Mindössze a CPU ventilátorát kellett kicserélni, mert az előző már nagyon hangos volt.


Az viszont tény, hogy ki tudja mikor takarítottam utoljára a házban...

2015. szept. 17. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!