Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy laptopon angol billenty...

Ha egy laptopon angol billentyűzet van, hogy lehet vele magyarul írni?

Figyelt kérdés

Oks, biztos van egy program, de a klaviatúrán nincs annyi betű...

Vagy azt betűkombinációkkal oldható meg? Tehát simán megy, csak kicsit bonyolultabb?


2010. márc. 13. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Ált. isk. 5. osztályában már tanítják. Hány éves vagy?

Milyen op. rendszer van a gépen? Mert telepítéskor megkérdi, milyen billentyűzet kiosztást akarsz. Általában az angol mellett a magyart választják, de oda-vissza váltható.

Lehet kapni magyar billentyűzetet, de az angolra van billentyűnként ragasztható matrica, hogy megtaláld az ékezetes betűket.

Üdv: StMiklos

2010. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

egyetemista vagyok :)

Én értem, amit írtál, csak azt nem, hogy ha kevesebb gomb van az angol billentyűzeten, akkor abból hogy lesz magyar?

betűkombinácókkal?

2010. márc. 13. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
bizony ám:)
2010. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oh, köszönöm, erre voltam kíváncsi
2010. márc. 13. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Fenéket, hozzá kell adni a magyar nyelvet a szövegbeviteli nyelvekhez.
2010. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Az első vagyok.. Az angol /mondhatnám szabványos/ billentyűzetem egy tucat olyan billentyű van, amelyeken nem az ABC betűi, hanem különleges jelek vannak, erre kerülnek a magyar spec. karakterek.

Ily módon van ott elég billentyű...

Üdv: StMiklos

2010. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
remek, köszönöm :)
2010. márc. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!